Güncel

200 yaşındaki dünyanın en yaşlı insanı görenleri korkuttu!

200 yaşında olduğu iddia edilen ve Çin'de yaşayan bir adamın görüntüleri görenleri korkuttu. Yaşı tam olarak bilinmeyen kişi şu anda dünyanın en yaşlı insanı sayılıyor.

200 yaşındaki dünyanın en yaşlı insanı görenleri korkuttu!

Çin'de yaşayan ve 200 yaşında olduğu iddia edilen kişinin görüntüleri görenleri korkuttu. Muhtemelen dünyanın en yaşlı insanı olarak kayda geçen adamın yaşı şu anda tam olarak bilinmiyor.

Videoya alınan adamın 200 yaşından da yaşlı olduğunu iddia edenler var, ancak net olarak bir bilgi yok. Yapılan röportajlarda akrabaları olduğunu iddia eden kişiler aslında 109 yaşında olduğunu söyledi.

200 yaşındaki dünyanın en yaşlı insanı görenleri korkuttu!

Gıdası şırınga ile verilen adam aile fertlerinin ve hatta çocuklarının dahi ölümüne şahit olmuş olabilir. Görenleri hem hayrete düşüren hem de korkutan adam Çin'de yaşıyor. Daha önce de Hindistan'da yaşadığı iddia edilen ve dünyanın en yaşlısı ünvanına sahip bir kadının videoları paylaşılmıştı. Genelde bu kadar uzun yaşayabilen insanların Doğu'dan çıkması da bazılarını şaşırtıyor.

Batı ülkelerindeki yaşam tarzı ve yeme alışkanlıkları insanların uzun yaşamasına izin vermiyor. Tabi bazı kullanıcılara göre kimse bu kadar uzun süre yaşamamalı.

Tipik insan ömrünün 70 veya 80 yıl olduğu varsayılırsa bu rakamı aşan herkes bir rekor kırmış sayılıyor. Daha önce de 250 yaşına kadar yaşadığı iddia edilen bit adam Çin'de ortaya çıkmıştı. Tabi bu tarz olaylar beraberinde bazı mistik söylentileri de doğuruyor. Örneğin Antik Yunan tarihçisi Herodot, günümüz Etiyopya'sında, sularında yıkananların gençliğini geri kazandığını iddia ettiği bir yere işaret etmiş. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bize fikirlerinizi belirtmeyi unutmayın.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.