Redmi Note 11 Pro, 120W şarja ek olarak amiral gemilerinde kullanılan donanımlara da sahip olacak!

Redmi Note 11 serisini kullanıcılar merakla bekliyorlar. Bu seri hakkında tanıtılmadan önce sizlere daha fazla detay aktarıyoruz.

Redmi Note 11 Pro, 120W şarja ek olarak amiral gemilerinde kullanılan donanımlara da sahip olacak!

Birkaç gün içinde Redmi'nin yeni akıllı telefon serisi olan Redmi Note 11'in resmi tanıtımını hep birlikte göreceğiz. Yan kuruluş olan Redmi'nin atölyesinden çıkan yeni nesil bir seri olacak. Ayrıca bu seri Redmi Note 11 Pro ve muhtemelen de Redmi Note 11 Pro+ gibi güçlü bir akıllı telefon ailesini de içerecek. 120W hızlı şarjın yanı sıra başka ilginç amiral gemisi donanımları da bu seri ile birlikte sunulacak.

En iyi kameraya sahip en yüksek model!

Redmi, yaklaşan basın toplantısıyla alakalı olarak Redmi Note 11 serisi hakkında yeni detayları ortaya çıkarmaya devam ediyor. Bu sefer kamera hakkındaki yeni bilgileri sizler için derledik. Daha doğrusu amiral serisi cihazlardan ilham alan arka kameranın ana sensörü çok hoş görünüyor.

Redmi Note 11 Pro, 120W şarja ek olarak amiral gemilerinde kullanılan donanımlara da sahip olacak! - Resim : 1

Gönderilerden ve ayrıca sızdırılan bilgilerden anladığımız kadarıyla, Redmi Note 11 Pro ve Redmi Note 11 Pro+ olarak tasarlanan bir çift akıllı telefonun gerçekten yüksek çözünürlüklü bir ana kamera sunacağını biliyoruz. Bu, kullanıcıların daha yüksek düzeyde ayrıntı kalitesi elde etmesine ve aynı zamanda daha büyük bir dijital yakınlaştırma olasılığına sahip olmasını sağlayacaktır.

Redmi'den 108 MP orta sınıf kamera!

Yeni bilgilerin ortaya çıkardığı bahsi geçen akıllı telefonlar Redmi Note 11 Pro ve Redmi Note 11 Pro+ bu her iki telefon 108 MP ana kamera sunacaklar. Bu sensörler Çinli üreticinin Xiaomi Mi 11 veya Xiaomi 11T Pro gibi diğer amiral gemisi cihazlarının bir parçası olana çok benzeyen sensörler olacak.

2,1 μm piksel boyutunda ve toplamda 12000 x 9000 piksel çözünürlüğe sahip 9'u 1 arada sensör olacak. Temel model Redmi Note 11, yakın zamanda tanıtılan Redmi 10'a benzer bir 50 MP sensöre sahip olacak.

Redmi Note 11 Pro, 120W şarja ek olarak amiral gemilerinde kullanılan donanımlara da sahip olacak! - Resim : 2

Ayrıca amiral gemisi modellerden ilham alan tek özellik bu olmayacak. Daha önceki sızıntılarda bahsedilen 120W hızlı kablolu şarjı dışında Wi-Fi 6 bağlantısını da sabırsızlıkla bekleyebiliriz. Bu teknoloji 1,7 Gbps'ye kadar hız sunacak. Telefon ayrıca Bluetooth 5.2 gibi yeni teknolojiyi de içerecek, yani neredeyse sıfır gecikmeli (bağlantı gecikmesi) kablosuz bağlantı sunacak.

Redmi Note 11 Pro, 120W şarja ek olarak amiral gemilerinde kullanılan donanımlara da sahip olacak! - Resim : 3Redmi Note 11 Pro, 120W şarja ek olarak amiral gemilerinde kullanılan donanımlara da sahip olacak! - Resim : 4

Marka, kameraya ek olarak bugün kullanılan işlemciyi de doğruladı, ancak bu sefer muhtemelen Redmi Note 11'in temel modelinde olacak. Ana beyin MediaTek Dimensity 920 yonga seti alacak - sekiz çekirdekli 5G işlemci iki Cortex-A78s 2,5 GHz hızında ve kalan altı Cortex-A55s çekirdeği 2 GHz hızında çalışıyor.

Redmi, ünlü AnTuTu testinde işlemcinin performansını ortaya koyan bir posterle de dikkatleri üzerine çekmek istiyor. Burada işlemci 500'den fazla puan elde etti. Pro ve Pro+ sürümleri için işlemciler henüz resmi olarak onaylanmadı ancak bu modeller için daha güçlü MediaTek Dimensity 1200 olduğu söyleniyor. Belki Snapdragon işlemcileri de görebiliriz.

Redmi Note 11 Pro, 120W şarja ek olarak amiral gemilerinde kullanılan donanımlara da sahip olacak! - Resim : 5Redmi Note 11'in yeni bir renk çeşidi de tanıtıldı

Yan kuruluş Redmi aracılığıyla Xiaomi, orta sınıf akıllı telefonları yeniden piyasada yükseltmek istiyor. Redmi Note 11 Pro modeli de dahil olmak üzere Redmi Note 11 serisi, muhtemelen geleneksel olarak çok iyi bir fiyat-performans oranı sunacak. Bununla birlikte, birkaç gün içinde özellikle 28.10.2021 Ekim tarihinde üreticinin duyurulan basın toplantısında daha fazla bilgiyi öğrenebileceğiz.

Gelişmelerden haberdar olmak için bizi takipte kalmaya devam edin.