Redmi, özellikleri ve fiyatıyla gönüllerde taht kuracak yeni Note 11 ailesini tanıttı!

Redmi Note 11 ailesi tanıtıldı. Cihazların fiyat performans skalasındaki rakipleri çok zorlanacak. Böylesine pahalı özellikleri orta segmentte bulmak artık Redmi'nin işi.

Redmi, özellikleri ve fiyatıyla gönüllerde taht kuracak yeni Note 11 ailesini tanıttı!

Planlandığı gibi, Xiaomi'nin alt markası Redmi bugün Çin'de yeni Redmi Note 11 serisini piyasaya sürdü. Bu seri temel sürüm, Pro sürümü ve Pro+ sürümü olarak üç ana modeli içeriyor.

Çok beğenilen 120W süper hızlı şarj ile gelen Redmi Note 11 Pro+ ile başlayalım. Birçoğunun bildiği gibi, Redmi markasının akıllı telefonunu ilk kez 120W şarj ile bu modelde görüyoruz. Aslında 120W hızlı şarj teknolojisi, şimdiye kadar sadece çok daha premium ve pahalı amiral gemilerinde yer almıştı. 120W şarj teknolojisini kullanan dünyada sadece 14 telefon olduğunu da firma bizlere açıklamayı ihmal etmedi.

Ayrıntılara yer veren Redmi, akıllı telefonun endüstride gelişmiş bir yüksek verimli şarj aleti kullandığını ve şarj empedansını ve sıcaklık artışını etkili bir şekilde azaltmak için çok kutuplu MTW çift bağlantılı pilleri entegre ettiğini açıkladı. Aslında akıllı telefon, TÜV Rheinland profesyonel güvenlik hızlı şarj sertifikasını da geçti. Buna hızlı şarj koruması, yerleşik güvenlik tanımlama çipi, kısa devre koruması, aşırı voltaj koruması, aşırı ısınma koruması vb. özellikler de dahil.

Redmi, özellikleri ve fiyatıyla gönüllerde taht kuracak yeni Note 11 ailesini tanıttı! - Resim : 1

120W hızlı şarj deneyimi sağlamak için Redmi Note 11 Pro+ ayrıca gövde içinde bir VC sıvı soğutma sistemi ile donatılmış. Üç boyutlu ısı dağıtma sistemi, SoC ve şarj çipini kaplayan çok katmanlı grafit, termal jel, bakır folyo vb. materyallerden oluşuyor. Bu özelliklerin tamamı, gaz-sıvı faz değişimi yoluyla ısıyı hızla uzaklaştırır ve hızlı şarj sırasında sıcaklığı 3 ° C'ye kadar düşürebilme yeteneğine sahip.

Redmi, özellikleri ve fiyatıyla gönüllerde taht kuracak yeni Note 11 ailesini tanıttı! - Resim : 2

Ayrıca akıllı telefon iki şarj modunu da destekliyor. Süper hızlı şarj, hız gerekli olmadığında, şarj etme ve oyun oynama arasında aşırı ısınmayı önlemek için sıcaklığı her zaman 38 ° C'de kontrol ederken, maksimum güçte ise akıllı telefonu sadece 15 dakikada şarj edebiliyor.

Ayrıca Redmi Note 11 Pro+'nın 120W'lık bir şarj cihazıyla birlikte geleceğini, bu nedenle ek bir satın alma işlemi gerekmediğini de belirtelim.

Redmi, özellikleri ve fiyatıyla gönüllerde taht kuracak yeni Note 11 ailesini tanıttı! - Resim : 3

Yeni Note ailesinin geri kalanına gelince, Redmi Note 11 serisi, iPhone 13'ünkine benzer bir tasarım olan düz kenarlı ve keskin hatlı yeni bir moda tasarımını benimsiyor. Renkler için Light Dream Galaxy, Mysterious Black Realm ve Nane yeşili Redmi Note 11'imiz olacak. Redmi Note 11 Pro, Gizemli Siyah Ayna, Sisli Orman, Time Quiet Purple ve Hafif Rüya Gökadası renkleride Pro versiyonunda yer alıyor. Black Land (AG), Misty Forest (AG) ve Time Quiet Purple'da (AG) Note 11 Pro+ yer alan diğer renkler olarak göze çarpıyor.

Ekrana geçildiğinde Redmi Note 11, 90Hz yenileme hızını destekleyen 6,6 inç LCD ekrana sahip. Redmi Note 11 Pro serisi, 120Hz yenileme hızını destekleyen 6,67 inç Samsung AMOLED ekrana sahip.

Redmi, özellikleri ve fiyatıyla gönüllerde taht kuracak yeni Note 11 ailesini tanıttı! - Resim : 4

Performans açısından Redmi Note 11, Dimensity 810 yongasını entegre ederken, Redmi Note 11 Pro ve Pro+, Dimensity 920 yongasını ilk kez taşıyacaklar. İşlemci, yonga üreticisinin amiral gemisi SoC ile aynı TSMC 6nm sürecini kullanıyor ve performans ile güç tüketimi arasında mükemmel bir denge için çift çekirdekli A78 çipine sahip.

Redmi, özellikleri ve fiyatıyla gönüllerde taht kuracak yeni Note 11 ailesini tanıttı! - Resim : 5

Fotoğraf konusunda ise üç modelinde ön tarafında 16 megapiksel selfie kamerası, Redmi Note 11'in 50 megapiksel arka kamerası, Note 11 Pro ve Pro+'ın ise arka tarafında 108 megapiksel ana kamera, 8 megapiksel ultra geniş açılı kamerası bulunuyor.

Redmi, özellikleri ve fiyatıyla gönüllerde taht kuracak yeni Note 11 ailesini tanıttı! - Resim : 6

Redmi Note 11 Pro ve Pro+, 8MP süper geniş açı ve 2MP makro ile birlikte 108MP ultra net kameranın geri dönüşünü işaret ediyor. Detaylara inecek olursak, ana kamera 9'u 1 arada teknolojisi sayesinde tek 2.1 μm pikseli destekler ve ayrıca çift ISO teknolojisini benimsiyor, böylece gece sahnelerini daha az parazitle çekebileceksiniz.

Pil açısından, Note 11'de yerleşik 5000mAh pil bulunur ve 33W hızlı şarjı desteklerken Note 11 Pro, 67W hızlı şarjı destekleyen ve 5160mAh pile sahip. Bu pil 43 dakikada doluyor. Son olarak Note 11 Pro+, 4500mAh pil ile geliyor ve daha önce bahsedildiği gibi 120W'ta hızlı şarj edilebiliyor.

Redmi, özellikleri ve fiyatıyla gönüllerde taht kuracak yeni Note 11 ailesini tanıttı! - Resim : 7

Diğer özellikler Note 11 serisinde şöyle; Ailenin tamamı 3,5 mm kulaklık jakına sahipler ve JBL simetrik stereo hoparlörlerle donatılmışlar. Hi-Res yüksek çözünürlük sertifikasına da sahipler ve ayrıca NFC, kızılötesi ve Wi-Fi 6 ile donatılmışlardır.

Son olarak, fiyatlar için;

  • Redmi Note 11 6GB RAM ve 128GB 1199 yuan (160 €)
  • Redmi Note 11 Pro 6GB + 128GB 1799 yuan (240 €)
  • Son olarak Redmi Note 11 Pro+ 6GB + 128GB 1999 yuan (270 €)

olarak fiyatlandırılmış.