Güncel

Redmi'den MIUI 13 hakkında açıklama geldi! Lansman yaklaşıyor!

Redmi MIUI 13 hakkında bazı detayları kullanıcılar ile paylaştı. Lansman tarihi yaklaşan arayüz hakkındaki detaylar ve Lu Weibing'in tavsiyeleri bu haberimizde.

Redmi'den MIUI 13 hakkında açıklama geldi! Lansman yaklaşıyor!

MIUI 13, görünüşe göre kapının arkasında tanıtılmayı bekliyor. Redmi'nin CEO'su, Android 12 işletim sistemi üzerine inşa edilmiş MIUI 13'ün erken tanıtılmasına atıfta bulunduğu bir durum paylaştı.

MIUI 13 çok yakında tanıtılacak

MIUI 12.5 Enhanced Edition'a yükseltme tamamlandıktan sonra, Xiaomi ve Redmi artık MIUI 13'ü piyasaya sürmeye odaklanabilir. Bu yeni sürüm yılın sonunda veya gelecek yılın başlarında gelebilir.

Xiaomi daha önce 5G ağlarının kullanımının pil ömrü üzerinde önemli bir etkisi olduğuna dair bir rapor yayınlamıştı. Redmi'nin CEO'su Lu Weibing, 5G kullanımının pili neden bu kadar tükettiğini de açıkladı.

Ek olarak CEO, yerleşik bir GPS modülünün kullanılmasının da çok tüketen bir aktivite olduğunu belirtiyor. Xiaomi'ye göre, GPS kapatıldığında %18'e kadar daha fazla enerji tasarrufu sağladığıydı. Öneri olarak, şu anda bu özelliği kullanmıyorsak GPS konumlandırmayı kapatmamız gerektiğiydi.

Günlük kullandığımız uygulamaların fazla enerji tükettiğine de dikkat çeken Lu Weibing, Örnek olarak AMOLED ekranı ve Always On işlevini gösterdi. Bu özelliğin %17'ye kadar enerji tükettiğini açıkladı. Buna en yüksek parlaklığı da eklersek enerji tüketimi şaşılacak şekilde artıyor.

Çoklu görevdeki birçok açık uygulama pil tüketimini önemli ölçüde arttıran sebeplerden. Ayrıca navigasyon veya oyun gibi uygulamalar da pili çok tüketiyor.

MIUI arayüzünün Android 11 ve 12'nin en iyisini alacağını biliyoruz. Xiaomi, Redmi ve POCO'dan MIUI 13'e güncellenmesi beklenen tüm cihazları içeren listeyi de sizlerle daha önce paylaşmıştık.

MIUI 13 versiyonundan kullanıcıların yüksek beklentileri var. Daha önceki yayınlanan bilgiler, Xiaomi'nin sistem kararlılığına ve bahsedilen pil yönetimine daha fazla odaklanmak istediğini belirtiyor.

Yeni MIUI 13'ü dört gözle bekliyor musunuz?

Yorumlar
Ali
İletişim
Cevapla
yusuf Cukadar
Evet bekliyoruz
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.