Güncel

Xiaomi ve Leica, Xiaomi 12 Ultra için bir kamera geliştirmek üzere güçlerini birleştirebilir!

Ünlü lens üreticisi Leica, Xiaomi ile ortaklık kurabilir. Çinli firmanın bir sonraki amiral gemisinde Leica lensleri görebiliriz.

Xiaomi ve Leica, Xiaomi 12 Ultra için bir kamera geliştirmek üzere güçlerini birleştirebilir!

Fotoğraf şirketi Leica'nın Çinli Huawei ile işbirliğine son vermesi gerekmişti. Aradan geçen zamanda firma OnePlus ile telefon lensleri üretti. Huawei'nin yerine firma, Xiaomi'ye ve en üst modeli olacak olan 12 Ultra'ya yardımcı olabilir.

Leica için yeni bir ortak mı?

Huawei ve Leica arasındaki işbirliği 2019'da başladı ve bu yıl Huawei P50'nin piyasaya sürülmesiyle birlikte sona erdi. Mayıs'dan beri firmanın yeni bir ortak aradığı ve bu firmanın bir başka Çinli firma olan Xiaomi olacağı konuşuluyor.

Digital Chat Station sızıntısına göre, Xiaomi'nin hala yeni bir Leica ortağı olabileceğini ve ilk ortak projelerinin Xiaomi 12 Ultra akıllı telefon olması gerektiğini gösteriyor. Xiaomi 12 Ultra modeli, 2022'nin başlarında piyasaya sürülecek. Temel Xiaomi 12 modeli ve Mini versiyonu şimdiden Aralık ayında bekleniyor.

Aynı sızıntı, Ultra modelin üç adet 50 megapiksel sensöre sahip olacağı bilgisini de ortaya çıkardı. Bunlardan biri, 5x optik yakınlaştırma desteğine sahip 1 / 1,5 inç'e kadar yakınlaştırma lensi olabilir. Ancak bunların hepsi varsayım.

Her durumda, bu işbirliği ile Xiaomi'nin amiral gemileri daha da iyi fotoğraf çekebilirler. Huawei bu işbirliği ile başarılı oldu.

Xiaomi 12 Ultra hakkında ne biliyoruz?

Bu model, şimdiye kadar tanıtılmamış bir Snapdragon 898 olan temel Xiaomi 12 modeliyle aynı işlemci tarafından desteklenecek. Yine, en yüksek performans sağlanacak. Ayrıca ekranda eşit derecede güvenilir bir parmak izi okuyucusu da bekliyoruz.

Ekrana gelince, Xiaomi'nin iki çözümü olacak. Ya bir önceki nesilde olduğu gibi kamera lensi tasarımı devam edecek ya da küresel pazarda bulunmayan MIX 4 modelinde daha önce denedikleri gibi ekranın altına gizlenmiş bir selfie kamerası kullanılacak.

Xiaomi'nin kamera modülündeki ikincil ekran öğesini de sürdüreceğini bekliyoruz. Bu tasarım kötü bir çözüm değil, ancak daha fazla özelleştirme seçeneği ve bazı yeni özellikler gerektirecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.