Güncel

Redmi'nin teknoloji harikası ultra hızlı şarj cihazının mükemmel özellikleri!

Çinli firma Xiaomi altında çalışmalarına devam eden Redmi, birçok teknolojiyle beraber geliştirdiği şarj aletinin seri üretimine başlıyor. Telefonlarınızı 5 dk içinde şarj edebileceğiniz bu ürüne gelin yakından bakalım.

Redmi'nin teknoloji harikası ultra hızlı şarj cihazının mükemmel özellikleri!

Redmi'nin akıllı telefon şarj hızlarını ultra ayarda hızlandıracak teknolojik şarj cihazı oldukça iddilı geliyor. Şirket tarafından seri üretim onayı da alan bu cihaz ile telefonlarınızı 5 dk içinde doldurabilirsiniz.

Yeni nesil teknoloji şarj sorununu çözüyor

Redmi, Redmi Note 12 Discovery Edition modeliyle birlikte gelen 210 W ile bugüne kadarki en üst düzey şarj performansını sunmuştu. Bu şarj aleti ile şirket, akıllı telefon pillerini 9 dakika içerisinde doldurmayı başardı.

Ünlü sızıntı kaynağı DijitalChatStation 300 watt şarjın yakında Redmi akıllı telefonlarla birlikte geleceğini açıkladı. Şirket, 4000 mAh pil kapasitesine sahip olan Redmi Note 12 Pro+ modelini biraz modifiye edip, 290 W güç kullanarak şarj etti ve 9 dakikalık süreyi yeni nesil şarj adaptörü sayesinde 5 dk indirmeyi başardı.

Pratikte bu teknoloji, % 50 seviyesinde olan bir akıllı telefonun pilini 2 dakikada içerisinde dolduracağı anlamına geliyor. Bu hız, boş olan pili ise sadece beş dakikada tamamen doldurabilme potansiyeline sahip.

Redmi'nin ultra hızlı şarj adaptörü 5 dk'da telefonları dolduracak!

300 W süper hızlı şarj teknolojisi, şarj cihazından akıllı telefonun şarj mimarisine ve bataryaya kadar yenilikçi bir tasarımın ve yeni teknolojinin ürünü olarak üretilmiş.

4.Nesil GaN teknolojili şarj cihazı

4. nesil GaN teknolojisini kullanan şarj cihazı , Xiaomi'nin önceki 210 watt'lık şarj cihazıyla aynı boyutta ancak yüzde 43'lük bir güç artışına sahip ve 2,31 W/cm³ güç yoğunluğuna ulaşabiliyor.

Ayrıca yeni adaptörde, bu tür bir elektrik gücünü yönetmek için, şarj giriş yolundaki yüksek akımlı ısıtma sorununu çözen ve şarj sıcaklığının kaynaktan yükselmesini azaltan özelleştirilmiş bir çip de bulunuyor.

Şarj pompaları, tek bir yere sabit kalmayıp oluşan ısı oluşumunu önlemek için merkezi olmayan bir şekilde düzenlenmiş. Bu sayede şarj işlemi, 2 dakikadan daha uzun süre boyunca maksimum güç sağlamayı sürdürebiliyor.

Bir akıllı telefonu yalnızca beş dakikada tamamen şarj etme yeteneği, dizüstü bilgisayarlar ve elektrikli araçlar gibi diğer cihazlar için de yenilikçi bir teknolojiyi olabilir. Akıllı telefonunuzun bu kadar hızlı şarj olmasını ister miydiniz yoksa 67 W veya 120 W sizin için yeterli olur muydu?

Yorumlar
Çetin
Kablosuz lazım
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.