Güncel

Reklama doyacağız! Artık YouTube daha fazla reklam izletecek (!)

YouTube'un yüklenen videolar için getirdiği reklam sınırlaması esnetiliyor.İşte yeni dönemle beraber gelen düzenleme.


YouTube'da gelir elde eden Teknolojioku gibi içerik üreticiler için yeni bir dönem başlıyor. Bugüne kadar YouTube'da reklamlar başında ve sonunda olmak üzere girilebiliyordu. Eğer bir videonun ortasına da reklam koymak isterseniz video uzunluğunun en az 10 dakika olması gerekiyordu. YouTube Temmuz sonunda yürürlüğe girecek yeni bir düzenleme ile bu zaman sınırını 8 dakikaya indirdi. Bu da gereksiz uzatılan videoların önüne geçecek bir çözüm olarak görülüyor.

YouTube'da reklam sınırlaması esnek hale getirildi

YouTube'un gönderdiği açıklamaya göre Temmuz ayının sonunda itibaren artık 10 dakika değil 8 dakika ve üstü videolarda da araya reklam girilebilecek. Ayrıca bu düzenleme daha önce bir kanala yüklenmiş 8 dakika üzerindeki sürelere sahip videoların da aralarına reklam girilebilecek şekilde yapılacak. Yani eski videolara da reklam yerleştirme imkanı olacak (eğer 8 dakikadan uzunsa).

Yeni düzenleme ile içerik üreticileri için YouTube'dan elde edilen gelir biraz daha artırmış olacak gibi görünüyor. Bu düzenleme bugüne kadar YouTube üzerinden düşük miktarlarda gelir elde eden yayıncılar için rakamın biraz daha artması anlamına geliyor.

Konuyla ilgili görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz. Büyüyen Teknolojioku ailesine katkıda bulunmak için YouTube kanalımıza abone olmayı  ve videolarımızı beğenmeyi unutmayın. Desteğiniz bizim için önemli ve bu tarz destekler  size daha fazla içerik üretmek için bize motivasyon oluyor.  

Yorumlar
Sana ne ap :d
Valla bir YouTube de reklam yok bütün haber sitelerinde reklamdan geçilmiyor :d
Cevapla
Nebula
Bide videoları seyretmeyecegiz..batsin langirt videolar. Nerede reklamlarda ordan kaç ..mecbursunuz poslik reklamları seyremeye. ASLLAAAA
Cevapla
Nebula
Mecbursunuz ksngirt onun bunun pis lanet reklamlarını seyretmeye.....???!!! Zoraki reklam seyrettiriyorlar lanet olsun zoraki reklam Seyrettirenlere.cennet yuzu gormesinler..aminnnnn
Abdullah
dahada iyi bence millet artık kafasını youtubeden kaldırır ..
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.