Güncel

Renault elektrikli model satışında kendi rekorunu kırdı!

Renault, 2019 yılında 62.447 adet elektrikli model satarak, bu anlamda kendi rekorunu kırmış oldu!

Renault elektrikli model satışında kendi rekorunu kırdı!

Tahmin edersiniz ki elektrikli otomobiller hayatımızın ayrılmaz birer parçası olma yolunda hızlı adımlarla ilerliyor. Öyle ki; ilk olacak olan yerli otomobilimiz dahi EV model olma özelliği taşıyor. Bu devrimden faydalanan markalardan biri de Fransız otomotiv devi Renault. Şirket geçtiğimiz yıl, bu anlamda kendi rekorunu kırmayı başardı.

Renault elektrikli model satışında kendi rekorunu kırdı!

Geleceği erken zamanda öngörerek, elektrikli araçların üretimi konusunda önceden yatırım yapan pek çok firmanın, EV modellerine olan taleplerinde ciddi anlamda artışlar yaşanıyor. Bu firmalardan biri de  Fransız otomotiv devi Renault. Şirket geçtiğimiz 2019 yılında  62.447 adet elektrikli model satarak, bu anlamda kendi rekorunu kırmayı başardı.

Renault elektrikli model satışında kendi rekorunu kırdı! - Resim : 1

Renault'un 2017 yılında ise bu satış rakamının 36.300 adet olduğu, 2018 yılında bu rekorunu kırarak 49.300 adet EV model araç satışı yaptığı belirtildi. Ayrıca Fransız üreticinin en çok satan modelinin 48.269 adet ile Renault Zoe olduğu açıklandı.

Geçtiğimiz Aralık ayı boyunca 4853 adet satılan Zoe, yeni nesil modeline geçtiğimiz Ekim ayında kavuşmuştu. Dilerseniz yeni modelin tasarımını yazının sonundaki linkte yer alan haberimizde inceleyebilirsiniz.

Renault Zoe incelemesi

Daha önce test ettiğimiz yüzde 100 elektrikli otomobil Renault Zoe testini aşağıda izleyebilirsiniz.

Destek olmak için Teknolojioku YouTube kanalımıza abone olabilir ve videolarımızı beğenebilirsiniz.

Yorumlar
ilker
bu rekoruna daha fazlasını peugeottan bekliyorum ben :D
Cevapla
sefser
Ya ben bu renonun elektrik araba mantigini anlamiyorum. Hem bu kibrit kutusuna 22000euro para iste üstüne 70euro pil kirasi iste. bir depo diesel doldurdugumuzda 1 ay yetiyorken 50-55euro ödüyorken. hangi akla hizmet bu arabayi alayim niye. yarim akilli dedikleri pir pazarlama stili. ya arabayi cok uygun fiyatli yap ilk alim maliyetimi düsür yada yada pili.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.