Güncel

Revolut, kripto alım satım ücretlerini %20 oranında düşürüyor!

Revolut, Ekim 2022'den itibaren kripto alım satım ücretlerini %20 oranında düşürecek!

Revolut, kripto alım satım ücretlerini %20 oranında düşürüyor!

Deyim yerindeyse meydan okuyan banka Revolut, son aylarda, Avrupa'daki 17 milyon müşterisine kripto para birimi hizmetleri sağlamak için düzenleyici yetki aldı ve bankanın kıtadaki kripto işgücünü genişletme hedefinde olduğunu duyurdu.

Revolut, kripto alım satım ücretlerini %20 oranında düşürüyor!

Revolut, 1 Eylül'de e-posta yoluyla tüm müşterilerine 3 Ekim 2022'den itibaren “kripto alım ve satım ücretlerini %2,50'den %1,99'a veya 0,99 EUR'ya (hangisi daha yüksekse) değiştireceğini duyurdu.

Kripto alım satım fiyatlarındaki düşüş %20,4'lük bir düşüşü temsil ediyor; Bunun kripto piyasasındaki oynaklıktan kaynaklanıp kaynaklanmadığı, 2022'de meydana gelen büyük düzeltmeye rağmen, bankanın kripto para birimleri hakkında bilgi edinme konusunda bir müşteri ilgisini bildirdiği görülüyor.

Revolut, kripto alım satım ücretlerini %20 oranında düşürüyor! - Resim : 1

Revolut ticaret ücreti e-posta güncellemesi. Kaynak: Revolut

Gerçekten de Revolut, Ağustos ayında kripto öğrenme platformunun lansmanından sonra ayda yaklaşık 1,5 milyon kullanıcı çektiğini duyurdu. 'Öğren ve Kazan' öğrencileri, dünya çapında en az 32 ülkeden platformu kullandı.

Revolut'un Japonya'daki yan kuruluşu AML önlemlerini iyileştirme emri verdi

Avrupa dışında başka bir yerde, Londra merkezli finansal teknoloji şirketinin Japonya şubesi olan Revolut Technologies Japan, Inc.'e 2 Eylül'de Japonya'daki Kanto Yerel Finans Bürosu tarafından bir iş geliştirme talimatı verildi.

Emir, Finansal Hizmetler Ajansı'nın (FSA) şirketi yerinde incelemesi ve firmanın "yönetim, dış kaynaklı yüklenicilerin yönetimi ve kara para aklama ve terörün finansmanı risk yönetimi için kontrol ortamlarında" "ciddi sorunlar" tespit etmesinden sonra geldi.

Düzenleyici, Revolut'un Japon yan kuruluşunun, fon transferi hizmetlerini düzgün ve tutarlı bir şekilde sunmak için tamamen yeterli yönetişim oluşturamadığını söylemeye devam etti. Ayrıca, Japon şubesi, Londra merkezli ana şirketine dış kaynak sağladığı para transferi hizmetleri gibi temel hizmetleri doğru ve tutarlı bir şekilde incelemedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.