Güncel

RIM kemerleri sıkıyor!

RIM jet uçaklarından birini satışa çıkarıyor.


Geçtiğmiz günlerde hatırlayacağınız gibi BlackBerry 10'un çıkış tarihini erteleyen RIM ekonomik sorunlar içerisinde. 2008 yılından bu yana piyasa değerinin %95'ini kaybetmiş durumda. Akıllı telefon sektöründe Apple ve Samsung savaşının arasında unutulan RIM aslında iPhone'un piyasaya çıkışından bu yana zor günler geçiriyor.

BlackBerry 10 ile çıkış yapmayı planlayan ve 5000'e yakın çalışanını işten çıkaran RIM şimdi de iki jet uçağından birini satışa çıkaracak. Bu jet 9 kişilik Dassault F50EX model ve geliri de 6-7 milyon dolar arasında değişecek. RIM'in diğer jeti de 14 kişilik Dassault F900EX model bir jet uçağı.

1341917485_062912-rim-5-bin-kiiyi-daha-iten-ckard-1.jpg

Kendini daha çok küçük pazarlarda toparlamaya çalışan RIM bütün ümidini BlackBerry 10'a adamış görünüyor. BlackBerry 10'un piyasa değerinin de düşük olması halinde RIM'i zor günler bekliyor. Ayrıca Amerika'daki satışları %47 azaldı. İşçilerine tatil yasağı koyan RIM'in ilerleyen günlerde daha fazla işçi çıkarması bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.