Güncel

RIM patent davasını da kaybetti!

Research in Motion 147.2 milyon dolar ödeyecek!


Research in Motion'dan (RIM) bu hafta yine kötü haberler gelmeye devam ediyor. Güney Kaliforniya'da yapılan patent davası sonucunda firma suçlu bulundu. Mformation Technologies tarafından 2008 yılında dava açılan RIM bu dava sonucunda her BlackBerry telefonu için 8$ ödeyecek.

Bu rakam satılan BlackBerry'ler düşünüldüğünde 147.2 milyon dolar ediyor. Mformation temsilcilerinden Amar Thakur'un yaptığı açıklamalara göre bu rakam sadece Amerika satışlarını kapsıyor. Apple ve Samsung arasındaki patent davasından sonra bu konuda akıllı telefon şirketlerinin en büyük darbesi patent davaları oldu. RIM son zamanlarda satışlarının kötüye gitmesi nedeniyle bir çok çalışanını işten çıkarmış ve bir jet uçağını satmıştı.

1342280855_288128.jpg

BlackBerry 10'un da satışlarını 2013'e erteleyen RIM CEO'su daha iyi bir RIM ile geri döneceklerini belirtmişti. Fakat her geçen gün RIM için durum zorlaşıyor. RIM geliştiricilerinden Alec Sauders'in yaptığı açıklamalara göre patent davasının RIM'in aleyhinde sonuçlanmasına çok şaşırdıklarını belirtti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.