Güncel

Riot Games CEO'suna cinsel taciz suçlaması

Riot Games CEO'su Nicolo Laurent cinsel taciz suçlaması ile karşı karşıya. Kan donduran olayın tüm detayları haberimizde yer alıyor.

Riot Games CEO'suna cinsel taciz suçlaması

Riot Games CEO'su Nicolo Laurent, yöneticinin eski asistanı tarafından açılan bir cinsel taciz davasıyla karşı karşıya. Açıklamalara göre; davacı Sharon O'Donnell, Laurent'i işe alındıktan kısa bir süre sonra Temmuz 2020'de şirketten ayrılana kadar kendisine uygunsuz davranmakla suçluyor.

Riot Game CEO'su tacizle suçlanıyor

Taciz davasında, Laurent'in Sharon O'Donnell'a nasıl daha kadınsı olmasını ve tonuna dikkat etmesini söylediği ifadeleri yer alıyor. Ayrıca Laurent'i iç çamaşırı bedenini tartışmakla, karısı yokken evine gelmesi için O'Donnell'ı davet ettiği de dava dosyasında yer alıyor.

Dava notlarında O'Donnell'in istekleri reddettiği için işten atılana kadar görevlerinden uzaklaştırılarak cezalandırıldığı ifadeleri de bulunuyor. Eski yönetici asistanı, fazla mesai de dahil olmak üzere yaptığı iş için kendisine ödeme yapılmadığını ve ayrıca yemek molaları verilmediğini iddia ediyor.

Bir Riot Games sözcüsü, Vice'a verdiği demeçte, Yönetim Kurulundan özel bir komite tarafından denetlenen bir dış hukuk firmasının iddiaları hakkında soruşturma yürüttüğünü söyledi.

riot Games

Şirketin avukatları "CEO'muz bu süreçte tam işbirliği ve destek sözü verdi. Tüm iddiaların kapsamlı bir şekilde araştırılmasını ve uygun şekilde çözülmesini sağlamaya kararlıyız." şeklinde konuştu.

Ayrıca Riot Games'in avukatları geçtiğimiz yıl, çeşitli insanlardan gelen çok sayıda şikayete dayanarak davacı kadının görevden alındığını söylüyor. 

Şimdilik dava süreci hakkında ve deliller ile ilgili net bilginin bulunmadığını belirtelim. Önümüzdeki süreçte bakalım neler yaşanacak?

Yorumlar
Mehmet
Şanlıurfa Akçakale ekinyazi hiç yok Türk Telekom gel şebeke kur oraya sana senet bile veririm 500 tane hati taşırız
Cevapla
Yakup
Allahtan bulunduğum yerde turkcel iyi çekiyor yoksa avea yayla kanser olacaktık
Cevapla
Hüseyin d
Konya Selçuklu sızma MH nere başvursak çözüm yok
Cevapla
💎G@kko💎
Abem iphone alın kafanız rahat olsun da haçan iphone candır.Not:Taklitlerimden sakının orjinalin gakkuk benim
Cevapla
Mehmet eliş
Ne alakasıvar canım sende iphone reklamı yapma adam şebeke diyor
Mükremin han
Ben tekirdağ şarköy mürefte mahallesinde otıruyorum ve burada 3g desdeği veeiliyor oda 3 çubuk
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.