Güncel

Riot'un Arcane animasyonu Emmy ödülü kazandı!

Netflix platformunda yer alan ve League of Legends karakterlerine odaklanan Arcane yapımı Emmy ödülü kazanmasıyla dikkat çekti.

Riot'un Arcane animasyonu Emmy ödülü kazandı!

Netflix'in League of Legends tabanlı animasyon dizisi Arcane, Üstün Animasyon Programı dalında Emmy kazanarak bu kategoride kazanan ilk yayın dizisi oldu. League of Legends oyuncularının en sevdiği yapımlar arasında olan Arcane oyun severler tarafından da ilgiyle karşılandı.

Arcane'in yaratıcılarından Christian Linke, "Video oyunlarından gelip Emmy kazanmaya kadar ilerlememiz bizim için çok önemli. Dünyanın karakterlerimizi ve hikayelerimizi kucakladığını görmek inanılmazdı" ifadelerini kullandı.

Riot'un Arcane animasyonu Emmy ödülü kazandı!

Dizide Ella Purnell (Jinx), Hailee Steinfeld (Vi) ve Katie Leung (Caitlyn) rol alıyor. Geçen kış Netflix yapımın ikinci sezonunu yayınlayacağını duyurdu. İlk sezon, Netflix'in ilk 10 listesinde ilk haftasında yaklaşık 34,2 milyon izlenme saati aldı. Yapım izlenme konusunda rekor kırdı ve oyunun hayranları tarafından da ilgiyle karşılandı. Ayrıca hem eleştirmenlerden hem de izleyicilerden çok olumlu eleştiriler aldı. Riot Games, Arcane animasyon stüdyosu Fortiche ile zaten yakın bir şekilde çalışmıştı, ancak Mart ayının başlarında önemli, bir hisse de satın aldı. Şirketler 2013'te Jinx'i League of Legends'a tanıtmak için birlikte çalıştılar ve Arcane'in yanı sıra "diğer duyurulacak" projelerde güçlerini birleştirmeyi planlıyorlar. Yapım Emmy ödülü alarak şimdi kendi sektöründe ödül alan ilk animasyon olarak ortaya çıktı. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.