Ripple genel danışmanı: SEC başkanını 'kripto polisi' olarak kim atadı!

Ripple'ın genel danışmanı SEC başkanını patlattı ve onu kimin 'kripto polisi' atadığını sordu!

Ripple genel danışmanı: SEC başkanını 'kripto polisi' olarak kim atadı!

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ( SEC ), birçok kişiye göre gelişen pazarın genişlemesini engellemeye devam eden kripto sektöründeki düzenleyici duruşu nedeniyle yoğun bir şekilde eleştirildi.

Ripple genel danışmanı: SEC başkanını 'kripto polisi' olarak kim atadı!

Ripple'ın Baş Hukuk Müşaviri Stuart Alderoty, kripto para piyasasında SEC'in kripto para birimlerinin düzenlenmesine yönelik yaklaşımına sesli olarak karşı çıkan kişilerden biri. Alderoty, 20 Eylül'de SEC Başkanı Gary Gensler'in sahada aşırıya kaçmasına odaklandığı son POLITICO Live röportajında ​​Amerika Birleşik Devletleri'ndeki kripto piyasasının düzenleyici istikrarsızlığını tartıştı.

Gensler'e göre, Bitcoin ( BTC ), SEC düzenlemesine tabi olmayan tek kripto para birimidir. Sonuç olarak, BTC dışındaki tüm kripto varlıkları güvenliktir ve ajans tarafından düzenlenmelidir. 

Yorumlara yanıt olarak Alderoty, kripto alanındaki herhangi bir seçimden habersiz olduğunu ve bunun sonucunda Gensler'in kripto polis memuru olarak atanmasına yol açtığını söyledi.

“Pekala, kripto için yeni bir polis seçimi düzenlediğini hatırlamıyorum. Kongre'nin Gary Gensler'i kripto para biriminin önde gelen polisi olarak atadığını hatırlamıyorum.” Alderoty, “Siz [Gensler] kendinizi kripto için yeni bir polis olarak atayamazsınız” dedi.

Ripple genel danışmanı: SEC başkanını 'kripto polisi' olarak kim atadı! - Resim : 1

Kripto sektörü belirsiz düzenlemelerle engelleniyor

Alderoty, Amerika Birleşik Devletleri'ni Singapur, Birleşik Krallık veya Dubai gibi diğer gelişmiş ekonomik merkezlerle karşılaştırırken, ABD'deki kripto sektörünün yıllardır düzenleyici belirsizliklerle boğuştuğuna dikkat çekti. 

Ripple Baş Hukuk Müşavirinin belirttiği gibi, ABD, girişimlere, küçük işletmelere ve perakende yatırımcılara zarar veren SEC aracılığıyla politikaya ve güce katı düzenlemelerin üzerinde öncelik veriyor. 

“Burada ABD'de yaptığımız şey, bence esas olarak bir kurum olarak SEC aracılığıyla siyaseti yükseltmek ve sağlam politika üzerindeki gücü arttırmaktır. Bunu yaparak, yalnızca Ripple gibi inovasyona, yenilikçilere ve girişimcilere zarar vermiyorsunuz, aynı zamanda bu varlıkların perakende sahiplerine de zarar veriyorsunuz çünkü her beş Amerikalıdan biri kriptolara sahip ya da kriptolarla etkileşime girdi” dedi.