Güncel

Ripple kurucu ortağı, yeni uzay girişimini başlattı!

Ripple kurucu ortağı, milyonların güneş sisteminde yaşamasını sağlamak için bir başlangıç ​​başlattı!

Ripple kurucu ortağı, yeni uzay girişimini başlattı!

12 Eylül'de Ripple'ın kurucu ortaklarından Jed McCaleb, Vast adlı yeni uzay girişiminin başladığını duyurdu. Şirketin hedefleri arasında “uzayda insan yerleşimi” inşa etmek yer alıyor. 

Ripple kurucu ortağı, yeni uzay girişimini başlattı!

Eski teknoloji şefi McCaleb'e göre, insanların “inanılmaz miktarda kaynağa” erişmesini mümkün kılmak ve “güneş sistemi boyunca milyonlarca insanın yaşadığı bir geleceği mümkün kılmak” için becerilerini kullanmak istiyor. 12 Eylül'de yayınlanan bir basın açıklamasına göre.

Blockchain öncüsü ve teknoloji girişimcisi, 2021'de uzay yerleşimi girişimini kurdu ve yapay yerçekimi ile ilk uzay istasyonunu inşa etmekten sorumlu olacak. Bu, özünde, insanların uzayda yaşamasını ve çalışmasını mümkün kılacaktır.

McCaleb ekledi:

 “Güneş sistemi inanılmaz miktarda kaynağa sahip. Bu kaynaklara erişimimiz olsaydı, uygarlığımız gezegenimizi korurken büyüyebilir ve gelişebilirdi. Büyük insan popülasyonları uzayda yaşayabildiği zaman, bu kaynaklara geniş ölçekte erişmek için gereken endüstriyi ve altyapıyı oluşturabiliriz.”

Jed McCaleb kimdir?

Bilmeyenler için McCaleb, Magic: The Gathering Online Exchange olarak bilinen ticaret kartları için yaygın olarak kullanılan web sitesinin kurucusudur. Bu web sitesi daha sonra 2011 yılında bir Bitcoin değişimi olarak yeniden tasarlandı ve Mt. Gox olarak adlandırıldı. Ayrıca Ripple Labs'ın kurucu ortaklarından biriydi; ancak Haziran 2013'te şirketten ayrıldı.

McCaleb, daha önce sadece bilim kurgu eserlerinde tasvir edilen teknolojiyi üretmek için çok sayıda deneyimli işletme yöneticisinin desteğiyle “dünya çapında bir mühendis ekibi” oluşturduğunu iddia ediyor.


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.