Güncel

Robert Scoble: "Microsoft Windows Phone'dan vazgeçmeli ve Android işletim sistemini seçmeli"

Ünlü teknoloji bloggerı Robert Scoble'den Microsoft'a göndermeler.

Robert Scoble: "Microsoft Windows Phone'dan vazgeçmeli ve Android işletim sistemini seçmeli"

Ünlü teknoloji bloggerı Robert Scoble'ı tanımayanlarınız var mı bilemiyorum ama bu kişiyaptğı yorumlar ve analizler ile teknoloji dünyasında OZ Büyücüsü olarakta adlandırılır. Bu kişiyi tanımayanlarınız varsa aşağıdaki fotoğrafı gördükten son "bu o muymuş?" diyeceklerinden eminim.

1407098417_scoble-glass-shower-710x532.jpg

Google Glass ile banyoya giren Robert Scoble yaptığı yeni açıklamalar ile birçok kişinin kadasında soru işaretleri bıraktı. Scoble'a göre Microsoft Windows Phone işletim sisteminde daha fazla ısrar etmemeli ve Android ekosistemini bir an önce tercih etmeli.

Bunun en büyük sebebinin ise yine Windows Phone kullanıcılarını düşünceleri olduğunu vurgulayan Robert Scoble'a bu bağlamda hak vermemek oldukça güç görünüyor.

Microsoft'a satılmadan önce Android tabanlı birtelefon geliştiren Nokia'nın Microsoft'a satıldıktan sonra bu telefonların piyasaya çıkmaları ve bu telefonlara .apk uygulamalarını  kurulabilmesi aslında bu söylemi doğrular niteliktedir. 

Nokia'nın o dönemki CEO'su Stephen Elop bir CEO'nun nasıl davranmaması gerektiği ile ilgili tüm dünyaya bir örnek vermiş ve gelmiş geçmiş en kötü yönetici koltuğunu bileğinin hakkıyla kazanmıştır!

Nokia, Microsoft'a satılmadan önce çıkarttığı Lumia 920 ve Lumia 1020 modellerini Android işletim sistemiyle çalışmasını sağlasaydı bu noktalara firma asla gelmezdidiye düşünüyoruz. Nokia Türkiye Genel Müdürü Çiçek Hanım her ne kadar "tek bir işletim sisteminde en tepede olmakn istiyoruz" açıklamasında bulunsa da bunun tamamen dünyanın en büyük telefon üreticisinin altının  oyulması için yapılmış bir makyaj olduğunu düşünmekteyim. 

Robert Scoble'ın da benimle aynı görüşü benimsediğini görürken sizin bu konudaki düşüncelerinizi oldukça merak ediyorum. Saygı çerçevesinde lütfen düşüncelerinizi bizimle paylaşın

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.