Güncel

Roblox uçtu gidiyor piyasa değeri 45 milyar dolar

New York Borsası’nda halka arz edilen Roblox’un hisseleri ilk günden 70 dolara yükseldi. Şirketin piyasa değeri 45 milyar dolar oldu.

Roblox uçtu gidiyor piyasa değeri 45 milyar dolar

Çocukların en çok tercih ettiği oyun platformlarından biri olan Roblox borsaya açıldı. Kasım ayında borsaya açılmak için talepte bulunan oyun şirketi, dün itibarıyla New York Borsası’nda işlem görmeye başladı.

Şirketin başlangıçta 45 dolar değer biçtiği hisseler işleme girer girmez hızlı bir yükseliş yakaladı. Şirketin hisse başına ön gördüğü 45 dolarlık değer şu an ki rakamların çok altında kaldı. Roblox'un hisseleri ilk günün sonunda 70 dolara kadar yükselmeyi başardı.

Roblox, çoğu teknoloji şirketinden farklı olarak direkt borsaya açıldı. Öncesinde herhangi bir ön talep toplamadı.

Şirketin toplam değeri 45 milyar doları buluyor

Roblox'a Şubat 2020'de biçilen değer 4.15 milyar dolar civarındaydı ancak şirket, dün itibarı ile New York Borsası'na giriş yaptı. Halka arz edilen 45 dolarlık Roblox hisseleri ilk günün sonunda 70 dolara ulaşarak günün kazananı oldu. Şirketin piyasa değeriyse bir günde 45 milyar dolara yükselerek tüm gözleri üstüne çekti.

Roblox'un oyuncu kitlesi küçük çocuklardan oluşuyor. Son bilgilere göre ABD'de 9-12 yaş arası çocukların üçte ikisi Roblox oyuncusu. Gün geçtikçe oyuncu kitlesini arttırma yolunda ilerleyen Roblox'un önümüzdeki günlerde nasıl bir yol izleyeceği de merak ediliyor.

Yorumlar
KAAN
Bende bi 8 yaşında çocuk olarak bu oyunu seviyorum sorunları illaki çözceklerdir hack vb sorunları illakiçözcekler Ve zaten 9-8-7-6-5 Yaşındaki çoçuklarıntercih ettiği bioyun Hacklensede Pes etmiyecek kadar güçlüler ama roblox ekipinden şunu istiyorum Hack lerin ban lanması ve aslaaçılmaması lazım amasiz hayla açıyorsunuz işiniz ne! acaba dostum ve size diyecğim tek şey Robloxun hack lenmemesi Çünkü 5-6-7-8 -6 yaşındaki çocuklar oynuyor ve bu çok korkutucu olabilir Roblox Ekibi SİZE BUNU SÖYLİYİM!!
Cevapla
Beren Deniz
İyi bir oyun
Cevapla
amara
bu oyun cok guzel baya sevrm
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.