Güncel

Rusya sosyal medya devlerine sert çıktı!

Rusya Facebook, Twitter ve Google gibi şirketlere ultimatom gönderdi.

Rusya sosyal medya devlerine sert çıktı!

Facebook, Twitter ve Google'ın ülkedeki internet yasasını çiğnediğini iddia eden Rusya'dan sert bir karar geldi. Şirket yetkililerinin işbirliği yapmaması halinde bu sitelerin kapatılabileceği açıklandı.

TwitterFacebook ve Google'a uyarıda bulunan ülkenin resmi medya izleme örgütü Roskomnadzor, bu şirketlerin ülkedeki internet yasasına uymamaya devam etmeleri halinde erişim engeli ile karşı karşıya kalabileceklerini açıkladı. Rusya'da yayın yapan Izvestia gazetesinin haberine göre, kurum, ABD merkezli teknoloji şirketlerine "illegal" içeriklere desteği kesmelerini telkin eden bir mektup yazdı ve beklemeye geçti.

1432323480_img20150522222633.jpg

Ülkenin resmi ajansı  RIA Novosti'ye konuyla ilgili bir demeç veren Roskomnadzor sözcüsü, kurumun  zaman zaman şirketlere söz konusu kanunları hatırlattığını, yasalar gereği bu üç şirketin istenilen kullanıcı bilgilerini yetkililerle paylaşması gerektiğinin altını çizdi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.