Güncel

Rusya Ukrayna savaşı Porsche üretim hattını vurdu!

Rusya’nın Ukrayna’yı işgaliyle birlikte başlayan süreç tüm dünyada etkisini sürdürüyor. Savaştan etkilenen bir diğer isim de lüks araç markası Porsche oldu. İşte detaylar.

Rusya Ukrayna savaşı Porsche üretim hattını vurdu!

Rusya, Ukrayna'yı işgalinde hala saldırılarına devam ediyor. Ancak bölgede yaşananlar sadece Ukrayna halkını değil tüm dünyayı etkiliyor. Yaşanan olaylar tedarik zincirlerine ve ikinci bir çip krizinin ortaya çıkmasına sebebiyet veriyor. Porsche marka da bu savaştan etkilenen isimler arasında.

Savaş fiyatlandırmasıyla birlikt4e ilk olarak dolar ve altında bir patlama yaşanmıştı Ardından doğalgaz ve akaryakıt fiyatlarında da artışlar görünmeye başladı. Rusya'ya yapılan ekonomik ve psikolojik yaptırımlar ne yazık ki şimdilik etki etmedi.

Rusya Ukrayna savaşı Porsche üretim hattını vurdu!

Devam eden Rusya Ukrayna savaşında etkilenen isimler arasında yer alan Porsche, tedarik sıkıntıları nedeniyle üretime ara verdiğini resmen açıkladı.

Twitter üzerinden yapılan bir paylaşımda Porsche'nin üretim kararının arkasındaki detaylar paylaşıldı. Paylaşılan görüntüye bakılırsa Macan ile Panamera'nın üretimi 2 Mart itibarıyla durdurulmuş. Porsche sözcüsü de buna bir açıklık getirmiş. Ancak bunlara ek olarak Taycan üretimi 3 Mart, Cayenne üretimi de 7 Mart itibarıyla durmuş. Ne yazık ki durum bunlarla da sınırlı kalmıyor. Örneğin 718 üretimi 14 Mart, 911 GT3 ve 911 GT3 Touring üretimi 17 Mart, 911 üretimi de 31 Mart itibarıyla durdurulacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.