Güncel

Rusya yeni nesil savaş uçaklarını geliştiriyor!

Rusya yeni nesil savaş uçaklarını geliştiriyor. Rusya Birleşik Uçak Şirketi, geleceğin stratejik bombardıman uçağının tasarımına başlandığını duyurdu.

Rusya yeni nesil savaş uçaklarını geliştiriyor!

Rusya’da geleceğin stratejik bombardıman uçağı geliştiriliyor. Rusya Birleşik Uçak Şirketi (UAC), geleceğin stratejik bombardıman uçağının tasarımına başlandığını duyurdu.

Tu-160M ve Tu-95MC stratejik füze uçaklarının modernizasyonu ve Tu-160M’in yeniden üretime başlamasının ülkenin stratejik nükleer kuvvetlerinin hava kolunu güçlendireceği belirtildi.

Rusya Savunma Bakan Yardımcısı Aleksey Krivoruçko geçtiğimiz temmuz ayında yaptığı açıklamada, yeni stratejik bombardıman uçağının ‘steals’ teknolojileri kullanılarak geliştirileceğini açıklamıştı. 

Uçağın aralıksız 30 saat uçabileceği belirtiliyor. Sovyetler dönemindeki silahlanma hızına emin adımlar ile yaklaşıyor. Zira Rusya, 2006'dan bu yana askeri harcamalarını neredeyse ikiye katladı. 

Rusya yeni nesil savaş uçaklarını geliştiriyor!

Rusya yeni nesil savaş uçaklarını geliştiriyor! - Resim : 1

Artan bütçenin de etkisiyle Rusya yeni nesil silahlarının geliştirme çalışmalarına da hız verdi. Peki Rusya'nın daha ne gibi yeni nesil oyuncakları var? Sukhoi PAK FA (T-50) Rusya Hava Kuvvetleri'nin modern yüzünün temsilcisi.

Uçak 9G'ye kadar manevra yapabiliyor. Birden fazla LCD ekrana ev sahipliği yapan kokpitteki pilot  bilgileri kaskındaki ekrandan da anında görebiliyor. Uçağın motoru, T-50'nin Mach 2.0 hızına çıkmasını sağlıyor. 

Rusya Soğuk Savaş'tan kalma termo nükleer füzelerini de yeniliyor. Bakalım Rusya halay ettiği o askeri güce ulaşabilecek mi hep beraber bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
ED
Evet bekleyip göreceğiz sorun da bu.
Cevapla
Yusuf
Rusyanın orduya ihtiyacı yok biyolojik silahlarla tüm dünyayı yok edecek güçte
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.