Güncel

Rusya'dan kripto madenciliğini yasallaştırma adımı!

Rusya Enerji Bakan Yardımcısı, kripto madenciliğini 'mümkün olan en kısa sürede' yasallaştırmaya çağırdı!

Rusya'dan kripto madenciliğini yasallaştırma adımı!

Ukrayna'daki çatışma şiddetlenirken, enerji açısından zengin olan ve her zamankinden daha sert yaptırımların etkilerini hafifletmek için potansiyel olarak Bitcoin madenciliğini kullanan Rusya'nın Enerji Bakan Yardımcısı Evgeny Grabchak 26 Mart'ta TASS tarafından hazırlanan bir rapora göre kripto madenciliğinde yasal boşluğun kaldırılması gerektiğini duyurdu.

Rusya'dan kripto madenciliğini yasallaştırma adımı!

Rusya'nın Enerji Bakan Yardımcısı Evgeny Grabchak, madencilik yerlerinin belirlenmesinin ve madenciler için enerji kaynaklarının serbest bırakılmasının federal düzeyden ziyade bölgesel düzeyde daha etkili olacağını ve bunun bölgesel kalkınma planlarıyla yönetilmesi gerektiğini vurguladı.

Enerji Bakan Yardımcısı ayrıca kripto para madenciliğinde var olan yasal boşluğun “mümkün olan en kısa sürede” ele alınması gerektiğini de şu sözlerle vurguladı;

“Yasal boşluk, bu alanı düzenlemeyi ve oyunun net kurallarını belirlemeyi zorlaştırıyor. Bu yasal boşluğun bir an önce ortadan kaldırılması gerekiyor. Bu faaliyetle bir şekilde geçinmek istiyorsak ve mevcut gerçeklikte başka seçeneğimiz yoksa, yasal düzenlemeyi getirmeliyiz, madencilik kavramını düzenleyici çerçeveye eklemeliyiz"

Eyalet üyesi, Bitcoin'leri ödeme alternatifi olarak öneriyor

Geçen hafta, Rusya Devlet Duması üyesi ve Enerji Komitesi başkanı Pavel Zavalny, “dost ülkelere” enerji ihracatı için ödeme alternatifleri olarak Bitcoin ve ulusal para birimlerini de önerdi.

Başkan Vladimir Putin'in “dost olmayan ülkelerin” bu tür işlemler için rubleyi kullanması yönündeki önceki talebinin devamı olarak, Zavalny, AB'nin reddettiği ülkenin enerji kaynakları için ödeme seçenekleri olarak altını ve Rusya'nın para birimi olan rubleyi önerdi.

Ukrayna kripto para piyasasını yasallaştırmış ve dijital varlıklarda finansal yardım almış olsa bile, bazı endüstri gözlemcileri Rusya'nın finansal ve ekonomik yaptırımları atlatmak için kriptoyu kullanabileceğinden endişe ediyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.