Saçma sebeplerle işten çıkartılan 10 ünlü isim - Page 1

Evet, Hollywood’un en başarılı aktörlerinden biri olarak gösterilen Richard Gere de oldukça saçma bir sebepten işten çıkartılmıştır. Bu sebebin de yine ünlü bir isim olan Sylvester Stallone yüzünden ortaya çıkmış olduğu söylenmektedir. Peki, Richard Gere nasıl mı işten çıkartılmış? Hemen açıklayalım;

Bu olay 1974 yapımı bir film olan ve Richard Gere ile Sylvester Stallone’nin birlikte yer aldığı The Lords of Flatbush isimli filmin çekimlerinde yaşanmıştır. Söylentilere göre bir öğle yemeği sırasında Richard Gere, yanlışlıkla Stallone’nin pantolonunun üzerine hardal damlatmış. Bunun karşısında oldukça sinirlenen Stallone, Richard Gere’yi biraz tartaklamış ve ardından da yönetmene giderek kendisiyle Richard Gere arasında bir tercih yapması gerektiğini söylemiş. Neticede görünen o ki yönetmen tercihini Stallone’den yana kullanmış ve Richard Gere’nin işine haksız yere son verilmiş.

Saçma sebeplerle işten çıkartılan 10 ünlü isim - Page 2

Eddie Vedder denildiğinde herkesin aklına Pearl Jam’ın başarılı solisti geliyor, değil mi? Elbette öyle! Ancak, ünlü isim eski işinden çıkartılmamış olsaydı; belki de bu bize hiçbir şey ifade etmeyecekti. Evet, Eddie Vedder ünlü olmadan önce bir güvenlik görevlisi olarak çalışıyordu. Müziğe büyük bir tutkuyla bağlı olan Vedder, mesai saatlerinde gitar çaldığı için işinden kovulmayı başarmıştır. Başarmıştır diyorum, zira Eddie Vedder bu işinden kovulmasaydı; belki de hala bir güvenlik görevlisi olarak çalışacak ve bizleri kendinden yoksun bırakacaktı.

Saçma sebeplerle işten çıkartılan 10 ünlü isim - Page 3

6 Nisan 1911’de doğan ve 26 Nisan 1989’da hayata veda eden Amerikalı komedyen Lucille Ball, insanların gülümseten kırmızı saçlı sanatçı olarak tanınmaktadır. Ünlü olmadan önce, bir dondurmacının yanında işe başlayan Ball; hazırladığı muzlu dondurmaların kenarına muz parçaları koymayı unutunca, dondurmacının sahibi tarafından işten kovulmuştur. Yani saçma bir sebeple işten çıkartılan bir diğer ünlü isim de Lucille Ball olarak karşımıza çıkıyor. Ama yine de Lucille Ball iyi ki de o dondurmacıdan kovulmuş ve ünlü bir isim olmuş, değil mi?

Saçma sebeplerle işten çıkartılan 10 ünlü isim - Page 4

Ryan Gosling’in ne kadar yakışıklı ve düzgün vücutlu bir oyuncu olduğunu biliyorsunuzdur, diye düşünüyorum. Ancak birazdan sizin de anlayacağınız gibi oyuncunun görünüşü, Gosling’e her durumda avantaj yaratmamıştır. Nitekim, orijinal adı The Lovely Bones olan Cennetimden Bakarken filminde yer alması gereken Gosling’in anlaşması oyuncunun fiziksel görünüşü sebebiyle fes edilmiştir.

Peki, bu nasıl mı olmuş? Şöyle ki filmde bir baba rolünü canlandıracak olan Gosling, daha olgun bir görünüm kazanmak için kilo alması gerektiğini düşünmüş. Ancak bu kararını yönetmene danışmadan uygulayan Gosling, epey kilolu bir vaziyette ortaya çıkınca filmin yönetmeni tarafından işten çıkartılmış. Sonuçta, görünüşü yüzünden işini kaybeden Ryan Gosling’in yerine Mark Wahlberg işe alınmış.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.