Sadece bisiklet sürerek 10.000 dolar değerinde kripto para kazandılar!

Güney Koreli bir şirket sadece bisiklet sürerek kripto para kazanılmasına imkan sağlayan yeni bir sistem sundu. İşte konuyla ilgili tüm detaylar.

Sadece bisiklet sürerek 10.000 dolar değerinde kripto para kazandılar!

Sağlık sektörü bu sefer gerçekten işi büyüttü. Cardio Healthcare Company adlı Güney Kore merkezli bir şirket, yalnızca bir bisikletin sürerek kazanabileceğiniz bir meta veri deposu başlattı. Şirket aynı zamanda yeni bir kripto para birimi de yarattı. Slogan ise, “kazanmak için hareket et.

Cardio Healthcare'in VR spin sınıfı dediği  konsept Black Mirror dizisinden fırlamış bir bölüm gibi. Metabike konsepti ile bisiklet sürerek kripto para kazanmak mümkün olacak.

Sadece bisiklet sürerek 10.000 dolar değerinde kripto para kazandılar!

Kullanıcılar, şirketin fitness bisikletini kullanırken TV'lerinde veya tabletlerinde "Cardio HUB"da oyun onayabilecek ve ödül olarak, şirketin dün piyasaya sürdüğü bir kripto para birimi olan Cardiocoins biriktirebilecekler. Cardiocoin görünüşe göre şimdiden oldukça ilgi topladı. Kripto para yakında hızla büyüme gösterebilir. Metabike ve Cardiocoin ile ilgili basın açıklamasına göre, projenin Güney Kore'deki spor salonlarında yapılan beta testi, "7.449 saatlik egzersiz boyunca 25.712 egzersizle 43.744 Km egzersiz mesafesi elde etti ve kullanıcılar yaklaşık 10.000 $ değerinde ödül kazandı."

Sadece bisiklet sürerek böylesi para elde etmek bazıları tarafından ciddi bir haksızlık olarak görülürken dünyanın gittiği yöne doğru da bir bakış açısı sunuyor. Açıkçası kripto paraların son dönemlerdeki yükselişi bazı düzenlerin de değişmesini beraberinde getirebilir.