Güncel

Sağlığınızı Google'a sorun!

Google sağlık aramaları için oluşturduğu yeni kartlarını duyurdu.


Google aramalarda kullanıcıların en iyi sonuçlara ulaşması için çalışmalarını sürdürüyor.  İnternet kullanıcıları arama konusunda sınır tanımıyor. Sağlıkları bozulduğunda bile nedenini öğrenmek için doktora gitmek yerine ilk olarak internette aratıp rahatsızlıklarına çare arıyorlar.

Ancak bu arama ço uğraştırıcı olabiliyor ve güvensiz sitelerde yanlış bilgi edinme riskleri oldukça fazla, Bu durum oldukça önemli olan insan sağlığını da tehdit ediyor. Google, bu tür sağlık aramaları için geliştirdiği Bilgi Grafiği kartlarını tanıttı. Bu grafik kartları hastalığınızla ilgili gerekli bilgilere en başta ulaşmanızı sağlayacak.

1466586290_symptoms-search.png

Mesela “baş ağrısı” yazıp arattığınızda bilgi kartları en başta görünecek ve rahatsızlığa bağlı ve ilgili semptomları sunarak, kendi kendine tedavi seçenekleri hakkında bilgi verecek. Ayrıca bu kartlar bir doktoru ziyaret etmenizi de önerebilecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.