Güncel

Sağlık Bakanlığı'ndan ilginç elaman ilanı

Türkiye'de ilk kez bir kamu kuruluşu bu tarz bir ilan verdi.

Sağlık Bakanlığı'ndan ilginç elaman ilanı

Türkiye'de ilk defa bir kuruluştan bu şekilde eleman ilanı verildi. Bir kamu kuruluşu olan Sağlık Bakanlığı, sosyal medya facebook, twitter için edebiyat mezunu metin yazarı aradığını duyurdu.

1333309159_saglik-bakanligi-sosyal-medya-icin-eleman-ariyor.jpeg

Sağlık Bakanlığı, Sağlıkta Dönüşüm ve Sosyal Güvenlik Reformu Projesi kapsamında metin yazarı istihdam edecek. Bakanlığın konuşma metinlerini hazırlayacak olan metin yazarı Facebook, Twitter gibi sosyal ağlar içinde istenilmesi taktirde yazı yazabilecek.

Metin yazarından istenenlerden bazıları;

1- Sağlık Araştırmaları Genel Müdürlüğü veya Bakanlık Birimleri tarafından hazırlanan tüm metinlerin, araştırma raporlarının, tercüme edilmiş metinlerin yayın öncesi hazırlanmasına dil kullanımı ve ifade düzeltmeleri  ile katkı sağlanması, resmi ve özel yazışmaların dil kontrolü ve redaktesi,

2- Bakanlık Makamının konferans, seminer, toplantı vb. ile televizyon/radyo programlarını yerinde takip etmek, sorulması muhtemel konulara yönelik hazırlık yapmak, önceki beyanatları, konuşma metinlerini tarayarak bunları mevcut duruma göre hazırlanmasına ve güncellenmesine katkı sağlanması,

3- Sosyal Medyanın kullanılmasının öngörülmesi halinde Sağlık Bakanı adına iletilecek mesajların hazırlanması/hazırlanmasına katkı sağlanması v.b.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.