Güncel

Sahibinden hakkında soruşturma başlatıldı!

Rekabet Kurumu, Sahibinden Bilgi Teknolojileri Pazarlama ve Ticaret AŞ hakkında soruşturma açtı.

Sahibinden hakkında soruşturma başlatıldı!

Rekabet Kurumu internet sitesinde bir açıklamaya yer verdi. Buna göre kurum, sahibinden.com'a soruşturma başlattı. Soruşturmanın sebebi ise Sahibinden Bilgi Teknolojileri Pazarlama ve Ticaret AŞ'nin çevrim içi platform hizmetleri bakımından veri taşımayı engellemesi ve diğer yollarla hakim durumunu kötüye kullanıp kullanmadığının tespitinin yapılması.

Sahibinden hakkında soruşturma başlatıldı!

Rekabet Kurumu'nun internet sitesinde yer alan açıklama şöyle: "Sahibinden Bilgi Teknolojileri Pazarlama ve Ticaret AŞ hakkında soruşturma açıldı. Yürütülmekte olan bir önaraştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri 30.09.2021 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak, çevrim içi platform hizmetleri bakımından veri taşımanın engellenmesi ve diğer yollarla 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesinin ihlal edilip edilmediğinin tespitine ilişkin Sahibinden Bilgi Teknolojileri Pazarlama ve Ticaret AŞ hakkında 21-46/655-M sayılı karar ile re’sen soruşturma açılmasına karar verdi."

Sahibinden tarafında ise henüz konuyla ilgili bir açıklama gelmedi. Son dönemlerde söz konusu site üzerinde farklı fiyatlarla farklı ürünlerin satılması kullanıcıların dikkatini çekiyordu. Özellikle otomobil piyasasında herkes istediği fiyatı belirliyordu diyebiliriz. Soruşturma neticesinde ne karar çıkacağı belli değil. Şimdilik şirket tarafından bir savunma da gelmedi. Ancak denetlemeler başlamış durumda. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Sahibinden.com hakkında bir soruşturma açılması sizce ne şekilde sonuçlanır? 

Yorumlar
Huseyin sydm
Aylik mi bu fiyat
Cevapla
Emlakçı
Sahibinden.com biz emlakçıları sürekli öpüyor... 75 ilanlık bir paket 1950 TL. Allah korkusu yok maalesef. Hakim durumu kötüye kullanmak bu işte.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.