Sahibinden.com'a rekor ceza!

Sahibinden Bilgi Teknolojileri Paz. ve Tic. A.Ş. hakkında yürütülen soruşturma sonuçlandı. İşte detaylar!

Sahibinden.com'a rekor ceza!

Rekabet Kurumu Sahibinden Bilgi Teknolojileri Pazarlama ve Ticaret A.Ş.'ye 10.680.425,98 TL idari ceza verdi. Rekabet Kurumunun internet sitesinden konuya ilişkin yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi:

''Sahibinden Bilgi Teknolojileri Paz. ve Tic. A.Ş.’nin vasıta ve emlak satış/kiralama hizmetlerine yönelik on-line platform hizmeti pazarlarında aşırı fiyat uygulamak suretiyle 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesini ihlal edip etmediğinin tespitine yönelik olarak yürütülen soruşturma sonucunda; toplanan tüm delil, bilgi ve belgeler, düzenlenen rapor, yazılı savunmalar ve sözlü savunma toplantısında yapılan açıklamalar değerlendirilerek, karar alınmıştır.

01.10.2018 tarihinde Rekabet Kurulunca dosyanın müzakeresi sonucunda; Sahibinden Bilgi Teknolojileri Paz. ve Tic. A.Ş.'nin 4054 sayılı Kanun'un 6. maddesini ihlal ettiğine, dolayısıyla aynı Kanun'un 16. maddesi uyarınca adı geçen teşebbüse idari para cezası verilmesine karar verildi.''

Bu aşamadan sonra Sahibinden.com'dan herhangi bir itiraz veya açıklama gelir mi bilmiyoruz ancak çarptırılan maddi ceza miktarı oldukça yüksek. Peki ya siz bu konu hakkında ne düşüyorsunuz?