Güncel

Şaka değil, bu televizyon tam 142.000$!

Önümüzdeki günlerde başlayacak CES 2014 etkinliğinde televizyona dair detaylar gün yüzüne çıkacak.

Şaka değil,  bu televizyon tam 142.000$!

Bu yılın başında 85-inç ekran boyutuna sahip Ultra HD ya da 4K olarak ifade edilen ekran çözünürlüğüne sahip dikkat çeken bir televizyon tanıtan Samsung, yine aynı algıyı ve belki de daha fazlasını oluşturacak yeni bir televizyon duyurusu daha yaptı.

Güney Koreli üretici aynı ekran çözünürlüğüne sahip ve bu defa 110-inç ekran boyutuna sahip olan yeni televizyonu başta Güney Kore olmak üzere Çin,  Orta Doğu ve bazı Avrupa ülkelerinde satışa sundu. Televizyonun teknik özellikleri hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı, ancak modelin 85-inçlik Ultra HD televizyonla benzer özelliklere sahip olduğu bildirildi. 

1388432310_gsmarena001.jpg

Söz konusu özellikleri hatırlayacak olursak; çok yüksek kontrast oranı sunan Precision Black Pro teknolojisi,  iki kanalı iki farklı aygıtta izlemenize olanak tanıyan Twin Tuner TV  özelliği, Smart Hub kullanıcı arayüzü, ses ve hareket algılama, canlı yayına geçiş esnasında 3 kat daha fazla performans sunan 4 çekirdekli işlemci, 2.2 kanal ses sistemi ve 1080p videoları daha kaliteli izlemenize imkan veren ölçekleme yöntemi.

Son olarak TV’nin fiyatına değinecek olursak; 85-inçlik modeli bu yılın başında 38.000$’dan satışa sunan Samsung, 110-inç ekrana sahip modeli ise tam 150.000$’dan başka bir ifadeyle 318 bin liradan satışa sundu. Samsung’un açıklamasına göre TV, şimdiden Orta Doğu’dan 10 sipariş almış durumda.

Güncelleme: Haber kaynağı Engadget televizyonun fiyatını 142.000$ olarak güncelledi. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.