Sam Bankman-Fried tutuklanırken FTX Token uçuruma yuvarlandı!

Çöken kripto ticaret platformu FTX'in kurucusunun tutuklandığı haberi üzerine, FTX Token uçuruma yuvarlandı!

Sam Bankman-Fried tutuklanırken FTX Token uçuruma yuvarlandı!

Çöken kripto ticaret platformu FTX'in kurucusunun tutuklandığı haberi üzerine Bitcoin ( BTC ) ve Ethereum ( ETH ) dahil olmak üzere birçok kripto para birimi mütevazı kazançlar kaydederken, kripto türevlerinin yerli token'ı FTX Token ( FTT ) ticaret platformu, zemin kaybetmeye devam ediyor.

Sam Bankman-Fried tutuklanırken FTX Token uçuruma yuvarlandı!

Gerçekten de, tüm büyük medyanın Sam Bankman-Fried'in Bahamalar'da tutuklandığını bildirmesinden sonra, kripto borsasının yerel tokeni, 13 Aralık'ta alınan verilere göre, gün içinde %8,44 düşüşle ve daha da düşerek sürekli kayıplar kaydetti.

Sam Bankman-Fried tutuklanırken FTX Token uçuruma yuvarlandı! - Resim : 1

FTX Token 24 saatlik fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Kayıplar birikmeye devam ediyor

Son fiyat düşüşü, FTT'nin aylık tablosundaki kümülatif %3,26'lık kayıp ve %28,5'lik düşüşe katkıda bulunurken, baskı anındaki fiyatı 1,36 $'da ve 448,20 milyon $'lık piyasa değeriyle FTX tokenını 209'uncu en büyük yapıyor. toplam değere göre kripto varlığı.

CNBC'nin 12 Aralık'ta bildirdiği üzere, Amerika Birleşik Devletleri'nin New York Güney Bölgesi savcısı, Bankman-Fried aleyhinde Bahamalar hükümetiyle mühürlü bir iddianame paylaştı ve ardından eski FTX CEO'su tutuklandı.

Tartışmaya rağmen artan sayıda FTT sahibi

Daha önce, kişisel finans kitabı “ Rich Dad Poor Dad ” ın yazarı Robert Kiyosaki, Dogecoin ( DOGE ) yaratıcısı Billy Markus ve Binance CEO'su Changpeng Zhao (CZ) dahil olmak üzere kripto alanında ve ötesinde birçok kişi FTX ve SBF'yi eleştirdi. FTX'in ücretli savunucusu Kevin O'Leary, çöküş nedeniyle kriptoda 9 milyon dolar kaybetti.

İlginç bir şekilde, tartışmalara ve çok sayıda uyarıya rağmen, 13 Aralık'ta alınan CoinMarketCap verilerine göre , FTT sahiplerinin sayısı Kasım ayından bu yana istikrarlı bir büyüme kaydetti ve basın zamanında 25.412 adrese ulaştı.

Sam Bankman-Fried tutuklanırken FTX Token uçuruma yuvarlandı! - Resim : 2

3 aydan fazla FTT sahibi sayısı. Kaynak: CoinMarke t Cap

Bu, 1 Kasım'dan bu yana, artık iflas etmiş platformu çevreleyen destanın başlangıcından bu yana, FTX Token'ı tutan kripto cüzdanlarının sayısının %19,49 veya 4,145 artarak 21,267'den mevcut miktara ulaştığı anlamına geliyor.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.