Güncel

Şampiyonlar Ligi finaline yeni aday!

2021 Şampiyonlar Ligi finali için aday ülkelerin sayısı giderek artıyor. Türkiye'de yapılacak olan karşılaşma için İngiltere'den ikinci bir ülke daha aday oldu.

Şampiyonlar Ligi finaline yeni aday!

Manchester City ile Chelsea arasında 29 Mayıs 2021 tarihinde oynanacak Şampiyonlar Ligi finali için yeni bir aday ülke daha ortaya çıktı.

Bir süredir kulislerde konuşulan Şampiyonlar Ligi final maçının Türkiye'den alınıp İngiltere'ye verileceği iddialarında yeni bir gelişme yaşandı. İngiltere'nin de göz koyduğu final karşılaşması için yeni bir aday daha ortaya çıktı: Portekiz. Şimdilik kesin olmamakla beraber final maçının Portekiz'in Porto şehrinde oynanması da gündemde.

Şampiyonlar Ligi finaline yeni aday!

SkySports'un haberine göre 2021 Şampiyonlar Ligi Finali İstanbul'dan alınarak Portekiz'in Porto şehrinin ünlü kulübü Porto'nun stadı Estadio Do Drago'da yapılacak.  Bu durumun iddia olduğunu ve konu hakkında UEFA'dan henüz resmi açıklama yapılmadığını belirtelim.

İngiltere de İstanbul'dan alınması için başvurmuştu

Daha önce İngiltere de finalin Londra'da yapılması için başvuru yapmış fakat uzlaşma sağlanamamıştı. Bunun nedeni ise İngiltere'nin pandemi kuralları çerçevesinde yurtdışından gelen herkesi 10 gün karantinaya alması ve futbolcular ile teknik ekibin dahi bu kurallara tabi olması olarak gösteriliyor. UEFA bu şekilde bir karantina uygulamasının maçın coşkusuna gölge düşüreceği düşüncesindeydi.

Atatürk Olimpiyat Stadında oynanacaktı

2021 Şampiyonlar Ligi finalinin 29 Mayıs Cumartesi günü Atatürk Olimpiyat stadında oynanması planlanıyordu. Atatürk Olimpiyat Stadı 2005'ten sonra ikinci kez Şampiyonlar Ligi Finaline ev sahipliği yapacaktı. SkySports'un bu iddiasına karşı UEFA'dan gelecek resmi açıklama bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.