Formula 1 Türkiye ayağı için üzücü haber geldi

Formula 1 Türkiye ayağı ile ilgili olarak üzücü bir haber geldi. İşte Formula 1 yarışları ile ilgili haberin detayları.

Formula 1 Türkiye ayağı için üzücü haber geldi

Formula 1 ya da kısa adıyla F1 yarışları dünyanın en büyük etkinliklerinden biri. Geçtiğimiz günlerde son dakika gelişmesiyle Formula 1 2021 takvimine Türkiye yarışının da eklendiği haberi duyurulmuştu. Ancak bir son dakika gelişmesiyle beraber bu yarışın iptal olduğu iddia edildi. 


Formula 1 Türkiye ayağı için üzücü haber geldi

Konuyla ilgili iddia dijital platform SSport tarafından yapıldı. Platformun Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre 11-13 Haziran 2021 tarihleri arasında Türkiye'de düzenlenecek olan Turkish GP iptal edildi.

Henüz resmi bir açıklama yapılmadığı için iptalin sebebi ile ilgili detay bilinmiyor. Bu bilginin henüz iddia aşamasında olduğunu da belirtelim.

Türkiye Formula 1 yarış listesine son dakikada eklenmişti

Formula 1 2021 yarış takvimi açıklandığında Türkiye ayağı programda bulunmuyordu. Ancak Kanada'nın pandemi yüzünden bazı kurallar koymasının ardından geçtiğimiz haftalarda bu ülke listeden çıkarılıp yerine Türkiye alınmıştı. Bu sürpriz gelişme ülkemizde heyecanla karşılanmıştı. Yarış listesine Türkiye alınsa da etkinliğe seyirci alınıp alınmayacağı belli değildi.