Samsung, 5 yıllık akıllı saatine güncelleme verdi!

Samsung, 2016 yılında piyasaya sürdüğü Gear S3 ve 2017 yılında piyasaya sürdüğü Gear Sport modellerine güncelleme verdi.

Samsung, 5 yıllık akıllı saatine güncelleme verdi!

Akıllı saat üreticileri arasında en yüksek pazar paylarından birisine sahip olan Samsung, neredeyse 5 yaşındaki Gear S3 ve onun 4 yaşındaki küçük kardeşi Gear Sport modellerine güncelleme verdi.

Samsung, 2015 yılında piyasaya sürdüğü Gear S2 modelini geçtiğimiz sene güncelleyerek eski modellerine ne kadar önem verdiğini kanıtladı. Yeni sürüm ile birlikte yeni bir özellik getirilmese bile cihazın Wi-Fi performansı arttırılmıştı.

Gear S3 ve Gear Sport için de geçtiğimiz yıl Mayıs ayında (Mayıs 2020) önemli güncellemeler yayınlanmıştı. Bu güncellemeler Samsung'un her zaman açık ekran, Bixby, Samsung Health gibi özelliklerindeki geliştirmelere ek olarak yeni saat ara yüzlerini kapsıyordu.

Galaxy Gear s3 fotoğrafı

Neler değişti ?

Şirket Gear S3 için R760XXU2FUD1, Gear Sport için ise R600XXU2FUD1 kod adlı iki farklı yazılımı kullanıcılarının hizmetine sundu. Her ne kadar gelen güncellemeler cihaza yeni özellikler kazandırmaktan ziyade Wi-Fi performansında artış ve hata düzeltme odaklı olsalar bile, Samsung'un bu kadar yaşlı saatleri için böyle bir destek vermiş olması güzel.

Gear S3 ve Gear Sport için yeni yazılım güncellemeleri Güney Kore'de kullanıma sunuldu, gelecek haftalarda ise Türkiye de dahil olmak üzere bütün batı pazarına bu güncellemelerin dağıtılması bekleniyor.

Ayrıca Samsung cephesinde yakın zamanda güncelleme gönderilen cihazlar arasında sadece bu ikisi yok; Galaxy Watch Active ve Active 2, Galaxy Watch 2 ve Watch 3 de şirketin güncelleme desteği verdiği saatler arasında yerini alıyor.

Samsung saatinizi güncellemek için Galaxy Waerable uygulamasından "Saat için yazılım güncellemesi" seçeneğine tıklayabilirsiniz.