Güncel

Samsung akıllı telefonları Fuchsia'ya taşımak istiyor. Güle güle Android?

Güney Koreli akıllı telefon üreticisi Samsung'un birkaç yıl içerisinde Android'i FuchsiaOS ile değiştireceği söyleniyor. İşte bu değişikliğin perde arkası!

Samsung akıllı telefonları Fuchsia'ya taşımak istiyor. Güle güle Android?

Mayıs ayında yapılan bir sızıntı ile Samsung'un gelecekte Google'ın FuchsiaOS işletim sistemine sahip olabileceği söylenmişti. O zamanlar, Güney Koreli devin akıllı telefonları için bir işletim sistemi olarak kullanmayı planlayıp planlamadığı belli değildi.

Bugün yapılan bir açıklama ile Samsung'un Android'e elveda teklif etmeye yakın olduğu ve işletim sistemini Fuchsia ile değiştirmeye hazırlandığı tekrar gündeme geldi. Bunun muhtemelen birkaç yıl süreceği de eklendi.

Samsung Android’e Veda Ediyor! Hoş geldin FuchsiaOS!

Samsung akıllı telefonları Fuchsia'ya taşımak istiyor. Güle güle Android? - Resim : 1

Google, 2016'dan beri açık kaynaklı Fuchsia işletim sistemi üzerinde çalışıyor ve Mayıs ayı sonlarında, ilk nesil Nest Hub akıllı ekran, platforma güncelleme alan ilk ürün oldu. İşletim sistemi çok çeşitli cihazlar için tasarlanmıştı ve Android'e göre kolay güncellenebilirlik gibi birçok avantaja sahipti.

Google, Pixel akıllı telefonlar da dahil olmak üzere Android ve Chrome cihazları Fuchsia'ya geçirmeyi düşünüyor. Amaç önümüzdeki beş yıl içerisinde bunu gerçekleştirmek.

Samsung'un işletim sistemine olan katılımı, bir süre önce sistem gelişimine katkıda bulunmaya başladığında netleşti. Google'ın işletim sistemini daha akıllı cihazlara ve diğer form faktörlerine genişletme planları, birkaç ay önce iş ilanlarını yayınlamaya başladığında ortaya çıktı.

FuchiaOS'un çok çeşitli cihazlara ve Nesnelerin İnternetine yüklenebilen çok yönlü bir işletim sistemi haline gelmesi bekleniyor. Sistem zircon mikrokernel üzerine inşa edilmiş ve bu cihazların performans ve enerji verimliliği üzerinde iyi bir etkiye sahip olacağı söyleniyor.

Yorumlar
ünal karahan
her yükseltilen versiyon daha fazla ram ve bellek ihtiyacı doğuruyor. arada tüm sisteme reset atıp yeni işletim sistemi oluşturmak daha mantıklı adamlar işi biliyor.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.