Güncel

Samsung Apple için özel bir ekip oluşturdu!

Samsung'un Apple'ın cihazları için 200 kişilik özel bir tasarım ekibi oluşturduğu bildirildi.

Samsung Apple için özel bir ekip oluşturdu!

Huawei'nin Samsung mühendislerini yüksek maaş vaadiyle işe aldığı haberlerinden sonra şimdide Samsung ve Apple arasında bir başka gelişme yaşandı.

Bloomberg'in yeni bir raporuna göre Samsung, özel olarak Apple'ın ekran ihtiyaçları ile ilgileneceği 200 tasarım çalışanı ile bir ekip oluşturdu. 1 Nisan'da kurulduğu iddia edilen yeni Samsung ekibi, Samsung'un diğer ekipleri de dahil olmak üzere herhangi bir harici kaynağa Apple'ın iş ayrıntılarını konuşmaması konusunda yasak getirdiği bildirildi. 

1429101830_img20150415154319.jpg

Samsung ve Apple akıllı telefonlar, tabletler ve şimdide akıllı saatler noktasında doğrudan rakip olsalar da iki teknoloji devinin geçmişte ve günümüzde işbirliği bulunuyor. Samsung, Apple'ın iPhone ve iPad cihazları için çeşitli bileşenler, ekran panelleri, chipsetler, ve flash bellek modülleri üretiyor. Samsung'un 2010 yılından bu yana Apple ile arasındaki ilişkinin analistleri göre iki şirket için dönüm noktası olduğu söyleniyor.

Bloomberg kaynakları Apple'ın şimdi Samsung yapımı donanım bileşenleri için Samsung'un en büyük müşterisi olduğunu iddia ediyor. Samsung'un Apple'ın yaklaşan A9 işlemci çipinin ve bu yılki iPhone modelleri için TSMC ile ortak çalışacağı belirtiliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.