Güncel

Samsung, Apple'a karşı zafer kazandı!

Bu sefer Samsung Apple'ı ezdi!


Samsung ile Apple arasındaki patent davası Tokyo'da da devam ediyor ve Tokyo'daki mahkeme Samsung lehine bir karar aldı. Mahkemenin kararına göre Samsung, Apple'a ait patent haklarını ihlal etmedi.

Apple Samsung arasında geçen patent savaşı birçok ülkede gerçekleşiyor. En son yankı uyandıran dava ABD'de de gerçekleşmişti ve Apple haklı bulunmuş, Samsung ise patent ihlali gerekçesiyle 1 milyar dolar para cezasına çarptırılmıştı.

1346061756_applesamsungruling610x426-540x300.jpg

Tokyo'da devam eden Apple ile Samsung davalarından ise mahkeme, aldığı son karar ile Samsung'un Apple'a ait herhangi bir patenti çiğnemediğine hükmetti. ABD'de büyük yankı uyandıran ve Samsung'un kaybettiği dava sonrası Tokyo mahkemesinin verdiği karar Samsung'u rahatlattı.

Japonya'da Samsung'un aleyhine bir karar çıkmasada ABD'de Samsung için tehlike devam ediyor. Çünkü Apple, davayı kazanmasıyla beraber Samsung'un 8 farklı telefonunu ülke genelinde yasaklanmasını talep ediyor. Eğer bu gerçekleşirse Samsung baya zor günler yaşayacak gibi görünüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.