Güncel

Yandex Panaroma'lar gün geçtikçe yaygınlaşıyor!

İstanbul, İzmir ve Ankara'dan sonra bakın hangi illere Panaroma geliyor!


Ülkemizdeki faaliyetlerine hız kesmeden devam eden Yandex, Rusya'daki arama motoru pazarının %80'nini elinde bulunduruyor. Şirket  son zamanlarda izlediği politika ile birlikte Google'ın dünya üzerinde kurduğu tekeli yıkmaya kararlı gibi görünüyor.

Sunduğu kaliteli hizmetlerine her geçen gün yenisini ekleyen Yandex, ülkemizde epey yoğun bir şekilde faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor. Google'ın sunduğu hizmetlerin hemen hemen hepsini çok daha kaliteli bir şekilde sunduğunu belirtebileceğimiz Rus firma Türkiye'de uzun süredir olması beklenen 3D Panaromik görüntüleri geçtiğimiz aylarda 3 il için hayata geçirmiş, oldukça büyük beğeni toplamıştı.

1336149271_carist.png

İzmir, Ankara ve İstanbul'da bu desteği sunmak için kısa sürede ülkemizdeki faaliyetlerini arttıran Yandex, 3 ilin Panaroma'sını tamamlamış, diğer iller için kolları sıvamaya başladı. Yandex, dünyanın çeşitli ülkelerinde sunduğu hizmetleri Türkiye'ye sunmayan Google'ın eksik bıraktığı, özen göstermediği Panaromik görüntüler için elini çabuk tuttu ve çalışmaları hız kesmeden tamamlama yoluna gitti.

1346400959_1121346358781.jpeg
Özel ekipmanlarıyla birlikte Türkiye'yi karış karış dolaşan firma ve çalışanları Türkiye'ye verdikleri değeri teknoloji severlere sunmaya kararlı. Yandex, Ağustos ayı boyunca Türkiye'de 280.000 kare fotoğraf çekerek 70.000 Panorama'ya imza attı. Firma şu sıralar Türkiye için Antalya bölgesinde çekimlere devam ediyor. Özellikle turistik bölgeler için yaptığı çalışmalar son derece özenli ve titiz bir şekilde devam ediyor. Konuyla ilgili olarak Yandex Türkiye B2B Marketing Manager Serhad Akkoç'un şu sözlerini örnek gösterebiliriz;

1346401271_dsc0282.jpg

"Panorama, 360 derece sokak görüntülerinin internette, harita üzerinde gösterildiği Yandex’e ait araçlar ve özel teknoloji ile yaptığı bir servistir. Antalya’nın şu an itibariyle panorama çekimlerini tamamlamış bulunuyoruz. Yaklaşık 270 bin fotoğraf karesini 70 bin panorama görüntüsüne çevirmiş durumdayız."

1346401579_yandex.maps-android.jpg
Firmanın panaromalar için sonraki durakları ise sırasıyla İzmit, Adana ve Bursa olarak biliniyor, hep birlikte Yandex'in yeni panaroma görüntülerini bekliyoruz.
Yorumlar
Leopold GeonitZ
Türkiye bu resim olayına Google 'ye izin vermedi diye biliyorum, Yandex nasıl cekim yapabiliyor.
Cevapla
m@p53cc
yazdığım yorumları neden göremiyorum
Cevapla
Misafir
Kesin istihbarat amaclidir. Her noktayi gorebiliyorlar
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.