Güncel

Samsung Apple'ı evinde avladı!

Üç yılın ardından Samsung, ABD'deki akıllı telefon satışlarında Apple'ın önüne geçmeyi başardı. Küresel pazarda ise lider koltuğuna oturdu.

Samsung Apple'ı evinde avladı!

2020'nin üçüncü çeyreği için akıllı telefon satış rakamları açıklandı. Yapılan açıklamalar, Samsung'un son çeyreğin zirvesinde olduğunu ortaya koyuyor.

ABD pazarında en son 2017 yılında lider konuma gelen Samsung, üç yılın ardından Apple'ın önüne geçerek ilk sıraya yerleşti. Huawei'de durumlar hiç iyi değilken Xiaomi'nin yüzü gülmeye devam ediyor.

Samsung ABD satışlarında Apple'ın önüne geçti

Samsung, 2017 yılının ikinci çeyreğinden bu yana ilk kez ABD pazarında Apple'dan daha fazla akıllı telefon sattı. Koreli teknoloji şirketi, geçen yılın aynı dönemine göre 6.7 puanlık artışla Temmuz ve Eylül döneminde yüzde 33.7 paya sahip oldu.

Samsung'un satış rakamları, orta sınıf modellerinin yanı sıra Galaxy Note20 serisi ve Galaxy Z Fold2 katlanabilir telefonu da dahil olmak üzere birinci sınıf telefonlara olan güçlü talep nedeniyle arttı.

Samsung Apple'ı evinde avladı! - Resim : 1

Apple yüzde 30,2 pay ile ikinci sıraya geriledi. Strategy Analytics ekibi , iPhone 12 serisinin gecikmeli lansmanının, Apple'ın önceki nesillerin sunduğu geleneksel satış artışını elde edemediği anlamına geldiğine dikkat çekiyor. Üçüncü sırada ise yüzde 14,7'lik pay ile LG yer alıyor. 

Dünya çapında satılan akıllı telefonlara bakacak olursak:

Analistlerin küresel verilerine bakarsak, Samsung üçüncü çeyrekte akıllı telefon satışlarında yüzde 21,9 ile lider konuma geldi. Ardından yüzde 14,1'lik payı ile Huawei geliyor. Üçüncü sırada ise %11,9'luk payıyla Apple ve Xiaomi yer alıyor. Ancak geçtiğimiz günlerde çıkan iPhone 12 serisinin, dördüncü çeyrekte sıralamayı büyük oranda değiştireceği düşünülüyor. 

Yorumlar
En güzeli yerli.
Gm5 plus üstüne tanımam. Yüzmeyi öğrendi. 1 sefer denize, 2 sefer lavaboda suya düştü. İnatla çalıştı. Uçmayı biliyor. Kaç sefer betona düştü. Sinirlendim fırlattım duvarlara. Kasası eğildi, ön panel dağıldı, 80 TL ye çıkma takdirdim. Yine çalışıyor. Caddeyi geçerken düştü üstünden otobüs geçti, işi bitti dedim ama servis 130 TL ye topladı. 750 TL ye 2018 de sıfır almıştım. Hala ilk günkü gibi. Var mı böyle bir ipone, Samsung, vs telefon modeli.
Cevapla
Oppo-Rx17
Bende var denize 4 kere düştü bir keresinde 17 dakika sürdü bulup çıkarmam sekiz katlı binanın en üst iskelesinden çarpa çarpa düştü aşağıya ben almaya indiğimde hala müzik çalıyordu ekranında ve kasasında çizik dahi yoktu
Teknolojiokucu Hamko
şimdi apple düşünsün
Cevapla
alpagu
samsung candır gerisi heyecandır............
Cevapla
Yusuf
✔️
Cenk
normal.bi tarafları çok kalktı iphone'un. birde inatla batarya konusunda çağa ayak uydurmaması ve doğa dostluğu başlığı altında milleti soymayı çalışması milleti iğrilte etti.
Cevapla
burhan
...aynen kaç gündür kablosuz şarjdan bahsediyorlar samsung s6 dan beri kullanıyor kablosuz şarjı ayrıcada dediğin gibi bataryaları tırt kendi sitelerinde bile kaç miliamper olduğunu yazamayan bir marka, hem hafıza kartı desteği yok hemde yüksek hafızayı yüksek fiyata satıyo uyanıklar... vb. şerler
EFE
SAMSUNGÇUYUM
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.