Mobil

iPhone 13 hakkında ilk bilgiler gelmeye başladı!

Seneye karşımıza çıkacak olan iPhone 13 hakkında ilk bilgiler gelmeye başladı bile. İşte detaylar!

iPhone 13 hakkında ilk bilgiler gelmeye başladı!

Teknoloji dünyasının en önemli üreticilerinden birisi olan Apple, hatırlayacağınız gibi son olarak iPhone 12 ailesini görücüye çıkarmıştı. Uzun zamandır beklenen modellerin kutu içeriğinde şarj adaptörünün yer almıyor oluşu tartışmalara neden olurken, Apple bunu çevreciliğe dayandırmıştı. Her ne kadar pek çok kişi bunu samimiyetsiz bulsa da şirketin gelecek nesillerde de geri adım atması beklenmiyor. Hatta ABD merkezli akıllı telefon üreticisi daha da ileriye gidebilir.

iPhone 13 hakkında ilk bilgiler gelmeye başladı!

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir iddia, bu söylentileri destekler nitelikte idi. İddiaya göre Apple seneye kutu içeriğine şarj adaptörü koymak şöyle dursun, telefondaki şarj giriş yerini tamamen ortadan kaldırmayı düşünüyordu. Bu gerçeğe dönüşür mü bilinmez ancak eğer gerçek olursa Apple yeni bir devrimi daha akıllı telefon dünyasına sokmuş olacaktır.

iPhone 13 hakkında ilk bilgiler gelmeye başladı! - Resim : 1

iPhone 13 hakkında gelen ilk bilgi ise kamerası hakkında. Ortaya çıkan detaylara göre yeni nesil iPhone modelinin ultra geniş açılı kamerası kuvvetle muhtemel f/1.8 diyafram açıklığına sahip olacak. Hali hazırda iPhone 12'de ise bu değer f/2.4 diyafram açıklığı şeklinde.

Peki ama bu hamle telefonun kamerasında nasıl bir değişime imkan tanıyacak? Eğer iPhone 13 kamerası bahsedildiği gibi olursa, kamera eskisinden daha fazla ışık alacak. Zira daha düşük diyafram açıklığı, kameranın daha fazla ışık almasını sağlıyor. Ayrıca fotoğrafların daha seri şekilde çekilmesi de yine bu özelliğe bağlı oluyor.

Yorumlar
Özcan
Zaten telefon ya zengin kesme hitap ediyor yada zengin görünümüne meraklı gariban insanlara ve sonunda olan tabii gariban 3 bin TL maaş alıp 10 bin TL tefona veren düşüncesiz insanlara oluyor yazık günah.
Cevapla
Rami
Amma ezik insansınız mağduru oynuyorsunuz. Herkesin elinde ıphone var sokakta
yakup
iphone 13 türkiyede hedeflediği satış rakamın ulaşamaz zaten fiyatları çok uçuk ve pahal ve kutu içinden de şarj adaptörüde koymiyorlar zengin kesime hitap eder
Cevapla
Emir
Şarj adaptörü koymuolar demişsin de knk zaten şarj girişi olmuyacak diyo ama haklısın fiyatlae uçuyo zenginler bile enayi değilse almazlar yaniğ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.