Güncel

Samsung Apple'ı yasaklatamadı

Samsung ve Apple arasında gerçekleşen davanın galibi Apple oldu.

Samsung Apple'ı yasaklatamadı

Samsung ve Apple'ın mahkemelik durumları malum herkes tarafından bilinir. Aslında bu mahkeme olayları uzun süredir gündemden düşmüyordu ancak bir süredir sular durulmuştu ve her hangi bir haber gelmiyordu.

Teknoloji devi Samsung, diğer teknoloji devi Apple'ın ürettiği cep telefonu iPhone 'un Japonya'da satılmasının yasaklaması için mahkemeye başvurmuştu. Şimdi bu dava mahkemeden döndü.

1362173732_samsung-vs-apple2.png

Dava başkent Tokyo'da görülüyordu ve mahkeme Apple'ın cep telefonunda kullandığı data iletimiyle ilgili Samsung'un herhangi bir patent hakkı olmadığına karar verdi. Samsung, Apple'ın kullandığı teknolojiyle patent haklarını ihlal ettiğini savunuyordu. Güney Koreli şirketin açtığı davaya karşılık Apple da 2011'de karşı bir dava açmıştı.

Samsung'un Tokyo ofis sözcüsü, mahkeme kararından duydukları üzüntüyü dile getirdi ve kararın incelendikten sonra ek adımların atılacağını söyledi. Apple'ın sözcüsü ise bu konuda bir açıklamada bulunmadı. Daha öncede Japon mahkemesi, Apple'ın Samsung'un cihazlarının Japonya'da satışının yasaklanması talebini reddetmişti.

Yorumlar
Misafir
dane dane gonus hiçbişey anlamiyom
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.