Güncel

Samsung Apple'ın yerinde olsa FBI'ın isteği üzerine telefon kilidini açar mıydı?

Samsung, Apple'ın iPhone modelleri için kilit açma mücadelesi ile ilgili açıklama yaptı.


Samsung ve Apple’ın oldukça garip bir ilişkisi var. Apple, iPhone 6S ve 6S Plus’daki A9 işlemcinin yarısı da dahil olmak üzere iPhone veiPad üzerinde kullandığı bazı bileşenleri için Samsung’a bağlı. Öte yandan her iki üretici de mobil cihaz sektöründe birbirlerine şiddetli bir rakip. Hatta zaman zaman birbirlerine açtıkları patent davaları ile birbirlerine düşmüşlerdi.

İlginizi çekebilir>>>

Peki Samsung, son zamanlarda terörist Syed Farook tarafından kullanılan iPhone 5C telefonun kilidini açmak için FBI’ın arka kapı açma isteği hakkında ne düşünüyor? Apple bu konuda mahkemenin emrine karşı direniyor, ama Samsung’un bu konu ile ilgili düşünceleri neler?

1457076544_apple-samsung-iphone-galaxy-patent-war1-940x626-630x420.jpg

Samsung bu konuda Apple ile aynı fikirde. Konuyla ilgili Bloomberg’e açıklama yapan Samsung; “Ürün ve hizmetlere güveni sağlamak bizim önceliğimizdir. Bizim telefonlarda güvenlik ve gizliliğini sağlamak için içeriği koruyucu şifreler bulunuyor ve onlarda arka kapı yok. Bunu yapmak gerekirse kolluk kuvvetleri ile yasalar çerçevesinde çalışılır. Ancak, bir arka kapı oluşturmak için herhangi bir gereklilik tüketicilerin güvenini zayıflatabilir.” Dedi.

İlginizi çekebilir>>>

 
 
 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.