Güncel

Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı reklam filmi yayınlandı

26 Temmuz’da düzenlenecek Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı için Samsung Electronics Türkiye ve Leo Burnett İstanbul “Boğaz’da Beklenmedik Bir Anons” adlı çarpıcı bir reklam filmine imza attı.


Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) tarafından düzenlenen ve Samsung’un da 11 yıldır ana sponsoru olduğu Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’nın bu yılki tanıtımı için Leo Burnett İstanbul, Boğaz’da yüzmenin sıradışı bir deneyim olduğu içgörüsünden hareketle bir reklam filmi hazırladı. Film, az sonra olacaklardan tamamen habersiz 6 kişi ve bu sürprize ortak olan yarışa katılacak yüzücülerle dolu bir Emirgan-Beykoz tur teknesinde geçiyor. Ali İhsan Varol da kaptan olarak bu sürprizin bir parçası oluyor.

1436797104_2.jpg

Boğaz turunun en beklenmedik anı, “Kelime Oyunu” adlı bilgi yarışmasıyla tanınan ve ardından rol aldığı “Kardeş Payı” dizisi ile de sevilen Varol’un, tekne kıyıya yaklaşırken motoru durdurarak yolculara, seferin kalan kısmının kulaçlarla geçileceğini anons etmesiyle başlıyor. Bunun üzerine, olacaklardan habersiz yolcular, sıradan tur katılımcısı görünümündeki, üstelik de bir kısmı kıyafetleri ile Boğaz’a atlayan yüzücüleri, şaşkınlıkla izliyor ve buna farklı tepkiler veriyorlar. Ayrıca kampanya ile filmi izleyenler de #bogazcokguzelgelsene demeye ve yarışın heyecanına ortak olmaya davet ediliyor.

1436797114_1.jpg

Samsung Electronics Türkiye Başkanı Yoonie Joung; 11 senedir severek ve gururla sponsorluğunu sürdürdüğümüz, üstelik Türkiye’nin tanıtımına da önemli bir katkı verdiğine inandığımız Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’nı duyurmak amacıyla, bu yıl, Boğaz’ın cazibesi ve güzelliğine de vurgu yapan, eğlenceli bir film hazırladık Filmimizin, gerek Türk, gerek yabancı yüzücüler ve izleyiciler tarafından beğeni ile karşılanacağını ve bu eşsiz yarışla ilgili güzel hatıralar arasına katılacağını ümit ediyoruz.”, dedi.

Binlerce yüzücüye eşsiz Boğaz coğrafyasında kulaç atma ayrıcalığını yaşatacak olan Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı, bu yıl onur konuğu olarak açık deniz aralıksız yüzme dalında kırdığı rekorlarla efsaneleşen yüzücü Adam Walker’ı ağırlayacak. Boğaz trafiğinin 4 saatliğine kapanmasıyla, 6,5 kilometrelik bir parkurda gerçekleşecek yarışta, 49 ülkeden katılan 1898 yüzücü  Asya’dan Avrupa’ya kulaçlarıyla geçerek benzersiz bir deneyim yaşayacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.