Güncel

Samsung bu firmayla neden işbirliğine girdi?

Samsung, Xerox PARC ile birlikte çalışmalar yapmayı planlıyor.

Samsung bu firmayla neden işbirliğine girdi?

Samsung, Xerox'un üç boyutlu yüzeylerin üzerine elektronik devre basmayı sağlayan buluşunu kendi ürün ve çözümleri üzerinde uygulamak istiyor ve Xerox PARC ile birlikte çalışmalar yapmayı planlıyor.

Çalışmalara başlayan Samsung'un grup şirketlerinden Samsung Fine Chemicals ile Xerox'un dünyaca ünlü araştırma merkezi PARC (Palo Alto Research Center – Palo Alto Araştırma Merkezi) ortak çalışma yapmaya karar verdi. Xerox'un geliştirmiş olduğu üç boyutlu yüzeylerin üzerine elektronik devre basmayı sağlayan Gümüş Mürekkep buluşunu Samsung'un ürün ve çözümleri üzerinde denemeyi düşünüyorlar.

1354263816_xerox-plastik-devresilver-ink.jpg

Xerox firmasının geliştirmiş olduğu özel Gümüş Mürekkep ile plastik, cam ve dokuma gibi üç boyutlu farklı yüzeyler üzerine nano elektronik devreler basılarak veya yerleştirilerek sıradışı elektronik uygulamalar yapılabiliyor. Bu buluş, 150 derece gibi düşük bir ısıda eriyebilen plastik ham maddesinin üzerine, plastiğin formunu bozmadan 140 derece gibi daha düşük bir ısıda iletken elektronik devrelerin basılmasını sağlıyor. Elektronik giysiler, katlanabilir ekranlar, PV güneş pilleri, düşük maliyetli RFID etiketleri gibi uygulama alanları sektörden sektöre değişebilecek sayısız sıra dışı uygulamanın geliştirilmesine Xerox'un buluşu olanak tanıyacak.

Yorumlar
android daima
samsung katlanabilir telefonlar pesinde diger firmalar gibi ilk kim bombayi patlaycak bakalim ilk tel kimden gelcek acaba tum twl ureticileri katlanabilir ekran ve telefon pesinde
Cevapla
coco
sakın elma duymasın. yoksa bununda patentini alır :)))
Cevapla
Şimdi apple bunu da yapar sonra ilk biz yaptık diyip dava açar
Cevapla
mert
aplee patentini almayi unutmus galiba
Cevapla
mert
aplee patentini almayi unutmus galiba
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.