Samsung çerçevesiz ilk 8K QLED televizyonunu duyurdu!

Samsung çerçevesiz tasarıma sahip ilk 8K QLED televizyonunu teknoloji dünyasına tanıttı.

Samsung çerçevesiz ilk 8K QLED televizyonunu duyurdu!

Samsung tarafından geliştirilen ve çerçevesiz tasarıma sahip ilk 8K  QLED televizyon resmi olarak tanıtıldı.

Samsung çerçevesiz ilk 8K QLED televizyonunu duyurdu!

Sadece alt kısmında ince bir çerçeve çizgisine yer verilen yeni televizyon modeli %99 ekran oranına sahip. Oldukça şık bir görünüme sahip yeni 8K QLED televizyon teknoloji dünyasının dikkatini çekmeyi başardı. Dünyanın ilk 8K QLED televizyonu olma özelliğine sahip olan yeni televizyonunun model ismi Samsung Q950TS olarak aktarıldı. Oldukça önemli bir teknolojiyi barındıran ilk ürünü tanıtan Samsung bu alanda öncü olarak piyasada yer almak istiyor.

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, Q950TS modeli tamamen çerçevesiz televizyon ifadesine en yakın model olarak karşımıza çıkıyor. Televizyonun sadece alt kısmında çok ince bir çizgi yer alıyor. Bu durumdayken televizyon %99 oranında ekran oranına sahip.

8K çözünürlükteki QLED televizyonun yapay zeka ve makine öğrenme altyapısına da sahip olduğu Samsung tarafından verilen bilgiler arasında. Sadece görüntü kalitesinde iddialı olmayan Samsung Q950TS modeli ses konusunda da oldukça iddialı. Bünyesinde barındırdığı hoparlör ve wooferlar ile 5.1 ses sistemine sahip olan yeni televizyonun kullanıcılara üstün bir ses deneyimi yaşatacağı belirtiliyor. Çok yüksek görüş açısına sahip olduğu belirtilen Q950TS isimli 8K QLED televizyonda parlamayı engelleyici bir panel kullanıldığı da verilen bilgiler arasında.

Samsung Q950TS sadece 15 mm kalınlıkta!

Ortamdaki ışığa göre görüntü kalitesi ve ekran ışığını otomatik olarak değiştirebildiği belirtilen ve sadece 15 mm gövde kalınlığına sahip olan 85 inç boyutundaki yeni televizyon modeli Samsung Q950TS 8K QLED TV’nin ne zaman kullanıcılara sunulacağıyla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.