Güncel

Samsung en büyük rakibi ile çalışacak!

Samsung, en büyük rakibi olan Huawei ile çalışabilmek için lisans başvurusunda bulundu.


Huawei, ABD hükümetinden gelen tüm ticari yasaklara rağmen akıllı telefonlarını ve yeni teknolojilerini üretmeye devam ediyor. Daha çok Çin-ABD ekonomik çekişmesinin ortasında kalan şirket, bu şartlar altında bile üretime devam etmeye çalışıyor.

Bugün ise bir Reuters haberine göre Samsung, Huawei’ye ekran sağlamak için gerekli lisanslarını aldı.

Samsung, büyük rakibi için yardıma koştu!

Koyulan ticari yasaklara rağmen gün geçtikçe daha fazla şirket Huawei ile çalışabilmek için lisans alıyor veya lisans alma başvurusunda bulunuyor. Samsung’dan önce AMD ve Intel Huawei’yle ortak üretim yapabilmek için ABD lisanslarını almıştı. Bu alınan izinlerin şirkete dizüstü bilgisayar üretiminde büyük yararı olması bekleniyor.

Geçtiğimiz günlerde ise Samsung Display, ABD hükümetinden Huawei’yle çalışmak için gerekli lisansları aldı. Çinli üreticiye OLED panelleri sağlamak için ABD hükümetinden onayı aldı. Ancak bu lisansların alınması Samsung’un Huawei’ye panel gönderip gönderemeyeceğini tam olarak kesinleştirmiyor. Sadece Samsung’un değil, tedarik zincirindeki diğer tüm şirketlerin de ABD’nin gözetiminden geçip aynı lisansları alması gerekiyor.

Huawei ise ABD yasaklarından etkilense de kendi teknolojilerini üreterek bu ortamdan yara almadan çıkmaya çalışıyor. Yeni çıkardığı modellerde Google servisleri bulunmasa da tüm bunlara alternatif çözümler getiren şirket, kendi uygulama mağazası AppGalery uygulamasını da geliştirdi.

Yorumlar
kral
BIE istediklerini vermediyse
Cevapla
omit
verilerin paylaşım
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.