Yazılım

YouTube mobil uygulamasına güncelleme geldi!

YouTube mobil uygulamasını kullanımı daha kolay hale getirmeyi amaçlayan güncelleme bugün Android ve iOS cihazlara verilmeye başlandı.

YouTube mobil uygulamasına güncelleme geldi!

Android ve iOS cihazlara gelen yeni güncelleme sayesinde YouTube mobil uygulamasının kullanımı artık çok daha rahat ve basit. Güncelleme bugünden itibaren yavaş yavaş kullanıcılara sunulmaya başlandı.

YouTube mobil uygulamasına güncelleme geldi!

Hem iOS hem de Android için YouTube mobil uygulamasında bir güncelleme şu anda kullanıma sunuluyor. Güncelleme kullanıcıların daha kolay kullanımı için tasarlanmış yenilikleri içeriyor. Android Central, uygulamaya gelen yeni özelliklerin, tam ekran modu ve video bölüm listeleri odaklı geliştirmelerin yapıldığını belirtti.

YouTube mobil uygulamasına yeni gelen özelliklerden bahsedecek olursak, ilk sıraya tam ekran için yapılan kolaylık gelebilir. Artık bir video izlerken tam ekran moduna geçmek için yukarı kaydırmak yeterli olacak. Bu sayede eskiden tam ekran yaparken yaşanan donma sorunlarının önüne geçilebilir gibi duruyor.

Bu özelliğe ek olarak geliştiriciler, izlediğiniz videoda yer alan bölümlere ve ilgilendiğiniz videolara daha rahat ulaşmanıza imkan sağlamak için Video Bölümleri özelliğinin boyutunu arttırmış. Artık küçük resimler arasından seçim yaparken zorlanmayacaksınız.

Yapılan güncellemenin son özelliklerinden bahsedecek olursak, izlediğiniz videonun alt yazısını açmak veya kapatmak da artık basit bir şekilde yapabileceğiniz işlemler arasında. İzlenen videonun sağ üst kısmından kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Buna ek olarak otomatik oynatma seçeneği de artık sol üst kısımda yer alıyor. Yani tam ekranda izlediğiniz bir videoyu kapatmanıza veya küçültmenize gerek kalmadan sol üst kısımdan rahatlıkla bu seçeneği de değiştirebilmenize imkan sağlıyor.

Yorumlar
Bahadir Ömer Hamamcioglu 1967
Hizmeti bedava izlerseniz bol bol reklam görürsünüz. Ücretli hesap edinirseniz çok az sayıda reklam görürsünüz. Yerli YouTube neden yok ki?
Cevapla
Düşünen1adam
Arkadaşlar merak etmeyin sıkıntı olacak bir durum yok. İstemeyen aktif etmez mesajları kalır
Cevapla
Misafir
Çok reklam var diye sildim , tarayıcıdan bakıyorum reklam engelleyiciside var , reklam mı izleyeyim yoksa yutub videosu mu
Cevapla
Yutubun eski popüleritesi kalmadı
Cevapla
X Artık Biliniyor
El radyosuna devam ...yakışır.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.