Güncel

Samsung Galaxy S20 Plus fotoğrafta sınıfta kaldı

DXOMARK platformunda kamera testine giren Samsung Galaxy S20 Plus bekleneni veremedi. İşte telefonun kamerasının aldığı puan.

Samsung Galaxy S20 Plus fotoğrafta sınıfta kaldı

Cep telefonu kameraları ve fotoğarf makinesi objektiflerini test edip puanlayan DXOMARK platformunun en yeni konuğu Samsung Galaxy S20 Plus oldu. Arka yüzünde 12 MP (ana) + 64 MP (tele foto) + 12 MP (Ultra geniş açı) ve ToF kamerası bulunan S20 ailesinin yeni modelininin bu ana kamera performansı bekleneni vermedi.

Samsung Galaxy S20 Plus fotoğrafta sınıfta kaldı

Telefonun ana kamera performansı fotoğraf modunda 127, video modunda ise 100 puan alabildi. Ortalama puan değeri ise 118 olan telefon, DXOMARK ana kamera sıralamasında 10. sıraya yerleşebildi.

Fotoğraf testinde noise yani gürültü oranı yüksek çıkan telefonun, zoom girildiğinde ise düşük detay vermesi de eleştirildi. Özellikle gece çekimlerinde performansı düşük kalan Samsung Galaxy S20 Plus'ın renk aktarımındaki başarı, ultra geniş açı kameranın performansı ise beğenildi.

Video modunda benzer avantaj ve dezavantajları olan bu cep telefonunun dünya çapında da çok satılmadığını ve eleştirilere maruz kaldığını belirtelim. Son olarak telefonun Türkiye fiyatının 8000 TL civarında olduğunu da hatırlatmak isteriz.

Yorumlar
sefser
habire yeni olana para vermeyi sevenlerin haricinde kisilerin hepsinde sinifta kaldi s20 pekala olmasa olurdu diyebilecegimiz bir model. s10 kadar kisisine göre degisken ama gözle görülebilen farklar vardi ama s20 note 20 pekela olmasa da olur.. avrupada fiyatlari düsmeye basladi 20-25eu sözlesmelere düstü yakinda samsung tv alana bedava kampanyalarini yil görürüz.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.