Güncel

Elon Musk bildiğiniz gibi

Çılgın girişimci Elon Musk, tüm yasaklara rağmen ABD'deki Tesla otomobil fabrikasında üretime başlayacağını açıkladı.

Elon Musk bildiğiniz gibi

Ticari uzay yolculuklarından, otonom elektrikli araca kadar birçok alanda girişimleri olan Elon Musk, yine sivri bir açıklama ile gündeme oturdu. ABD'de elektrikli araç üreten Tesla fabrikasında üretime başlayacağını açıklayan çılgın girişimci Musk, eğer birisi tutuklanacaksa bunun kendisi olması gerektiğini ifade etti.

Elon Musk bildiğiniz gibi

ABD'nin Alameda şehrinde bulunan Tesla fabrikasında üretime başlayacaklarını açıklayan Musk, bu bilgiyi Twitter'daki hesabında paylaştı. Kanunlara aykırı olarak atılacak bu adım için tek suçlunun kendisi olduğunu belirten Musk, 'birisi tutuklanacaksa o ben olmalıyım' dedi.

Halen ABD'nin California bölgesinde fabrikalarda üretim yasağı bulunuyor. Konuyla ilgili olarak Tesla ve yetkililer arasında görüşmelerin sürdüğü de gelen haberler arasında yer alıyor. Öte yandan bu görüşmelerden olumlu bir sonuç çıkması da bekleniyor.

Tesla fabrikasının açılmasıyla beraber sosyal mesafe ve hijyen konusunda bir dizi adımın da atılacağı belirtiliyor. Ancak bu önlemlerin virüsün yayılmasını engelleyip engellemeyeceği tam olarak bilinmiyor.

ABD'de oldukça popüler olan Tesla, otonom yani kendi kendine sürüş kabiliyetleri olan otomobiller üreten bir marka. Sadece yüzde 100 elektrikli otomobillere sahip olan markanın dünya çapında kullanıcıları bulunuyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.