Güncel

Samsung Galaxy S22 serisi için sevindirici haber!

Samsung'un bir sonraki amiral serisi için ülkemiz adına sevindirici bir haber geldi. Detayları aktarıyoruz.

Samsung Galaxy S22 serisi için sevindirici haber!

Yeni tanıtılması beklenen Galaxy S22 serisi bir pazara bu defa Qualcomm işlemci ile gelebilir. Ocak ayında tanıtılacak seride Exynos ve Qualcomm işlemciler yer alabilir.

Samsung S22 Serisi Qualcomm işlemci ile gelebilir

Samsung, Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 3 modellerini ülkemizde tanıttı. Sevindirici olan gelişme ise telefonlarda sadece Snapdragon 888 yonga setinin kullanılması. Bu durum da haliyle ülkemizde satılacak modellerin Qualcomm işlemci olacağı anlamına da geliyor.

Benzer bir durum Galaxy S22 serisi için de yaşanabilir. Ocak ayında tanıtılacak Galaxy S22 serisi Türkiye pazarına Snapdragon 898 işlemcisiyle girebilir.

Samsung Galaxy S22 serisi için sevindirici haber! - Resim : 1

Güvenilir bir kaynaktan aktarılan son bilgilere göre Galaxy 22 serisinde Exynos 2200 ve Snapdragon 898 işlemcileri yer almış olacak. Serinin bir önceki modellerinde olduğu Exynos işlemcili versiyonlar, yalnızca birkaç pazarda satışa sunulacak telefonlara güç verecek. Önceki Galaxy S serilerinde Avrupa, Orta Doğu ve Güney Kore modellerinde genellikle Exynos işlemcisinin tercih edildiğini hatırlatmak isteriz.

Bu sefer ise durum değişeceğe benziyor. Sızıntı kaynağına göre Exynos işlemcisinin birkaç pazarda kullanılmasının temel nedeni sadece üretim süreci ile ilgili. Exynos 2200’un performansıyla ilgili bir sıkıntı yok ve hatta işlemci Apple’ın A14 Bionic çipine eş değer bir performans bile sunmakta. AMD GPU ile gelecek olan Exynos 2200 işlemcisinin üretim sürecinde zorluklar yaşanıyor ve üretim hacmi şu an için çok sayıda pazara yetecek seviyede değil.

Sızıntı kaynağının paylaşmış olduğu Tweet:

Türkiye için konuşursak, Snapdragon işlemcili Samsung telefonlara büyük bir ilgi söz konusu. Galaxy S22 serisi Türkiye’ye Snapdragon 898 işlemcisiyle geldiği zaman çok daha fazla kullanıcının satın alması söz konusu olacaktır.

Yorumlar
Mmet
Demek neymiş iphone üç yıl ileride
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.