Güncel

Samsung Galaxy S4 az daha 13 yaşındaki kızı yakıyordu

Samsung Galaxy S4 yine yandı!


Texas’ta yaşayan 13 yaşındaki kız çocuğu Ariel Tolfree, gece yatmadan önce yastığının altına koyduğu Galaxy S4 yüzünden az daha yanacaktı.

Uyurken yanık kokusuna uyanan Ariel Tolfree, yastığının altındaki Galaxy S4’ün yandığını fark edemeden geri uyudu. Yanık kokusuna tekrar uyanan Ariel, durumu fark ettiğinde telefonu tanınmayacak derecede yanmıştı. Peki Galaxy S4 neden yanmıştı?

Ariel Tolfree’nin ailesi yangının nedeni olarak telefonun yedek pilini gösteriyor. Yedek pilin orijinal olup olmadığı konusunda herhangi bir bilgi yok. Hatırlarsanız geçtiğimiz yıl Apple iPhone modellerinde de üçüncü parti şarj cihazları yüzünden telefonun patlaması ile insanlar ölmüştü.

Samsung yanan Galaxy S4 hakkında bir açıklama yaptı ve şirket, yastık altına koyulan bir akıllı telefonun hava akımı gerçekleşmediği için yanma ve patlama riskinin yüksek olduğunu, hatta ciddi şekilde yaralanmalar olabileceğini söyledi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.