Güncel

Samsung, Galaxy S6 Edge'in kavisli ekran üretiminde sorunlar yaşıyor!

Güney Koreli ETnews sitesi Samsung'un Galaxy S6 Edge'nin kavisli ekran üretimi sürecinin maliyetli ve üretimin verimliliğinin %50'ye düştüğünü söyledi.

Samsung, Galaxy S6 Edge'in kavisli ekran üretiminde sorunlar yaşıyor!

Güney Koreli teknoloji üreticisi Samsung'un geçtiğimiz haftalarda MWC 2015 etkinliği kapsamında tanıttığı Samsung Galaxy S6 ve S6 Galax Edge oldukça beğenilmişti. Ancak son gelen haberler şirketin Galaxy S6 Edge'nin kavisli ekran üreteminde sorunlar yaşadığını ve gecikmeler olacağını gösteriyor.

Şirketin geçen yılki Galaxy Note Edge modelinin halefi konumundaki çift taraflı kavisli ekrana sahip Galaxy S6 Edge'nin piyasaya sürülmesinde gecikmeler yaşanacağı bildirildi. Samsung'un kavisli ekran üretim ortaklarında görünüşe göre üretim verimi % 50 altına düşmüş  ve ekranın kavisli yapısı nedeniyle üreticilerin zorlandığı söyleniyor.

1426425706_img20150315152100.jpg

Ayrıca kavisli ekranların oldukça pahalı olacağı bildirilmiş ve karmaşık kalıplama süreci olması nedeniyle ekran başına 25 dolar maliyet biçilmiş. Son gelen haberlere göre ayrıca Samsung'un masraflarının bir kısmını karşılayacağı ancak cihazın olduğundan daha yüksek fiyatlarda piyasaya sürüleceği söyleniyor.

Tüm bunları bir araya topladığımızda Galaxy S6 Edge'nin piyasaya sürülmesi gecikebilir, ya da biz cihazda düşük malzemeleri görebiliriz. Tabii bunlar olası tahminler. Şirket tarafından bu gecikmeler konusunda resmi bir açıklama yapılmadıkça bu sorunun var olduğunu söylememiz yanlış olur. Umarız Samsung'dan yakın zamanda bu konuda bir açıklama gelir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.